Przed Szpitalem na Borowskiej stanął autobus, w którym bezpłatnie zbadasz pamięć

0

Mobilny punkt przesiewowych badań pamięci stanął dziś pod Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

– Wynik powie nam, czy konieczna jest dalsza diagnostyka w kierunku zaburzeń poznawczych – mówi prof. Joanna Rymaszewska, kierująca Katedrą Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – Do mobilnego punktu zapraszamy wszystkich wrocławian, bo na chorobę otępienną mogą zachorować nie tylko seniorzy. Jej wczesne wykrycie jest niezwykle istotne.

Aby wziąć udział w badaniu nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy, że przyjdziemy w określonych godzinach do mobilnego punktu, który stanie w ten piątek przy USK.

–  Samo badanie nie jest bardzo długie, bo trwa jedynie kilkanaście minut. Podczas jego trwania będziemy musieli wypełnić kilka zadań na papierowym arkuszu – dodaje Rymaszewska.

Autobus będzie stał na parkingu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu do godziny 17:00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBiznes jutra, czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w inQUBE
Następny artykułWrocław: Panthers Juniors zagrają w fazie play-off i powalczą o tytuł Mistrzów Polski!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.