Biznes jutra, czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w inQUBE

0

,,Biznes jutra” – pod takim hasłem odbędzie się 14. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest oficjalnym Koordynatorem Regionalnym tego wydarzenia.

Ponad 170 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. W dniach 8–14 listopada 2021 r. odbędzie się 14. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce – największego w kraju wydarzenia promującego świadomy rozwój zawodowy i aktywną postawę wobec życia. W tym roku wydarzenia będą odbywały się pod hasłem „Biznes jutra”.    

Skąd wybór takiego tematu? Po poprzedniej edycji, której przebieg i tematyka – co oczywiste – zdominowane zostały przez kwestie związane z pandemią Covid-19 i jej wpływem na przedsiębiorców i ich działalność, w tym roku organizatorzy zapraszają do dyskusji o tym, co dalej.

Jak podkreślają organizatorzy, koronawirus zmienił zasady rynkowej gry, a z jego konsekwencjami będziemy mieć do czynienia jeszcze przez bardzo długi czas. Świat biznesu przejdzie transformację na wielką skalę, przedsiębiorcy zaś nie tylko będą na te zmiany odpowiadać, ale przede wszystkim kreować nowe rozwiązania.

Do współpracy przy wydarzeniach zdecydowaliśmy się zaprosić przedsiębiorców z branży IT, czyli osoby, które na co dzień występują nie tylko w roli obserwatorów procesów transformacji, ale przede wszystkim inicjują i kreują zmiany w wielu obszarach – mówi Agnieszka Zarzycka z inQUBE.

Dlaczego część działań „proekologicznych” przedsiębiorstw przynosi środowisku więcej szkód niż korzyści? Jak zmieniły się procesy HR w czasach pracy zdalnej i hybrydowej? Jakie korzyści przynosi firmom przemysłowym sztuczna inteligencja? Jak zastosowanie technologii rozszerzonej rzeczywistości pomaga trwale zmienić i zoptymalizować procesy zachodzące w firmach przemysłowych? To tylko niektóre zagadnienia, które poruszą w trakcie swoich prelekcji eksperci zaproszeni przez inQUBE. Są to Paweł Przybyszewski z FibriTech, Paulina Leja z Samelane, Mor Eini z APX, Piotr Ziemba z nsFlow oraz Tomasz Kowalczyk z NeuroSYS.

Wszystkie wydarzenia z ich udziałem są całkowicie bezpłatne i otwarte dla uczestników spoza Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wystarczy się zarejestrować. Szczegóły dotyczące wszystkich webinariów, w tym linki do zapisów, dostępne są na stronie www.inqube.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: rusza budowa ośrodka zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
Następny artykułPrzed Szpitalem na Borowskiej stanął autobus, w którym bezpłatnie zbadasz pamięć
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.