Primark ogłasza datę otwarcia sklepu we Wrocławiu!

0

Piąty sklep Primark w Polsce zostanie otwarty 23 sierpnia w centrum handlowym Magnolia Park. Detalista zainwestuje w otwarcie ponad 10 milionów euro i stworzy ponad 150 miejsc pracy dla lokalnej gospodarki. Będzie to pierwszy sklep Primark w Polsce oferujący klientom kasy samoobsługowe.

Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, ogłosił datę otwarcia piątego sklepu w Polsce.

Nowy sklep Primark zlokalizowany będzie we wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park i otworzy swoje drzwi dla klientów w środę, 23 sierpnia o godzinie 9:00.

Detalista zainwestuje ponad 10 milionów euro w swój pierwszy sklep na Dolnym Śląsku i stworzy ponad 150 miejsc pracy dla lokalnej gospodarki. Rekrutacja nadal trwa – obecnie dostępne są oferty pracy na stanowiska doradcy klienta w niepełnym wymiarze godzin i stanowisko kierownicze.

Sklep we Wrocławiu zajmie łącznie 3700m2 powierzchni handlowej na dwóch kondygnacjach. Marka zaoferuje klientom najnowsze trendy i artykuły codziennego użytku w przystępnych cenach, w tym wiele kolekcji odzieży pod rosnącą marką Primark Cares. Jest ona zobowiązaniem firmy do tworzenia bardziej zrównoważonych produktów, na które każdy może sobie pozwolić. Już teraz 50% ubrań Primark jest wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych z bardziej zrównoważonych źródeł, a detalista zamierza podwoić tę liczbę do 2030 roku.

Primark chce oferować swoim klientom niesamowite doświadczenia zakupowe w sklepach stacjonarnych. Dlatego też wrocławski sklep będzie pierwszą w Polsce lokalizacją z kasami samoobsługowymi – 15 stanowisk umożliwi łatwe i szybkie sfinalizowanie zakupów za pomocą kart płatniczych. Dodatkowo do dyspozycji klientów będzie 5 tradycyjnych kas obsługiwanych przez pracowników Primark. Wszystkie rozlokowane będą na dwóch piętrach salonu. W ubiegłym tygodniu, w ramach trwającej transformacji cyfrowej, detalista uruchomił również nową stronę internetową w Polsce. Witryna umożliwia klientom przeglądanie asortymentu Primark online oraz sprawdzanie dostępności produktów w ich lokalnym sklepie przed planowaną wizytą.

Maciej Podwojski, Head of Sales, CEE w Primark powiedział: „Jesteśmy podekscytowani naszą dotychczasową ekspansją w Polsce, co potwierdza otwarcie piątej lokalizacji Primark jeszcze w tym miesiącu. Nasze inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej świadczą o naszym zaangażowaniu w rozwój w tym regionie, a nadchodzące otwarcie w stolicy Dolnego Śląska jest bardzo wyczekiwane przez nas wszystkich. Jestem pewien, że wyjątkowe doświadczenia zakupowe, które oferujemy naszym klientom, zostaną docenione również przez mieszkańców Wrocławia i okolic. Z niecierpliwością czekamy na powitanie ich w nowym sklepie Primark już wkrótce”.

Frederic Rouleau, Country Asset Manager w Multi Poland skomentował: „Otwarcie sklepu Primark w Magnolia Park to bez wątpienia jedno z najbardziej wyczekiwanych otwarć handlowych tego roku zarówno we Wrocławiu, jak i w regionie. Wybór przez Primark zarządzanego przez nas centrum na lokalizację swojego pierwszego sklepu na Dolnym Śląsku potwierdza dominującą, rynkową pozycję Magnolia Park i nie mam wątpliwości, że będzie to jeden z najlepiej funkcjonujących sklepów tej marki w Polsce”.

Obecnie Primark posiada cztery sklepy w Polsce, zlokalizowane w Galerii Młociny w Warszawie, Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu, Bonarka City Center w Krakowie oraz Silesia City Center w Katowicach. Otwarcie sklepu Primark we Wrocławiu to kolejny znaczący krok w ekspansji Primark w Polsce. Detalista nie zamierza jednak na tym poprzestać i jeszcze w tym roku otworzy swój szósty sklep, w łódzkiej Manufakturze. Primark kontynuuje również swoje ambitne plany rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej, otwierając swój pierwszy sklep na Węgrzech w 2024 roku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł10 edycja Kustom Konwent w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu!
Następny artykułNowa linia autobusowa we Wrocławiu dla Jagodna i Wojszyc
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.