10 edycja Kustom Konwent w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu!

0

W dniach 5-6 sierpnia, Browar Mieszczański we Wrocławiu stanie się mekką dla miłośników amerykańskiej motoryzacji, stylu życia i kultury Hot Rod sięgającej końca lat 40. XX wieku. Kustom Konwent to coroczne wydarzenie, które skupia pasjonatów motoryzacji i fanów rock’n’rolla, a tegoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się niezwykle ekscytująco.

W tym roku organizatorzy przygotowali bogatą paletę atrakcji, które spełnią oczekiwania zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy zdecydują się odwiedzić Kustom Konwent po raz pierwszy. Na miejscu będzie można przeżyć prawdziwą podróż w czasie, przenosząc się do złotej ery amerykańskiej motoryzacji, pełnej klasycznych Hot Rodów, stylowych motocykli i unikatowych rowerów custom.

Koncerty

Jednym z głównych punktów programu będą koncerty, podczas których publiczność będzie mogła zakosztować autentycznego rock’n’rollowego brzmienia. Na scenie pojawią się takie zespoły jak Blueberry Hill, Monkey and the Baboons, The Rocket Dogz oraz Motorbrothers – Motorhead Tribute Band. Urozmaicone brzmienia i energetyczne występy przeniosą uczestników w czasy, gdy muzyka ta królowała na ulicach amerykańskich miast.

Wystawa samochodów

Dla tych, którzy zamiast dźwięków silników woleliby delektować się estetyką, przygotowano wystawę zabytkowych samochodów amerykańskich, motocykli i rowerów custom. Będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć unikatowe i pięknie odrestaurowane pojazdy, które odzwierciedlają historię motoryzacji.

Kustom culture

Amatorzy sztuki związanej z motoryzacją znajdą również coś dla siebie. Na wydarzeniu będą obecni artyści kustom culture, prezentujący różne techniki, takie jak pinstriping, hand lettering czy aerograf. Będzie można podziwiać ich pracę na żywo i zdobyć cenne wskazówki podczas warsztatów. Nie tylko motoryzacja będzie w centrum uwagi podczas Kustom Konwentu. Strefa Wrocław Tattoo Show z pewnością zainteresuje wszystkich entuzjastów tatuażu, prezentując pracę wybitnych artystów z Polski i zagranicy.

Miłośnicy winyli będą mieli okazję wyruszyć na poszukiwanie swoich skarbów na giełdzie płyt, gdzie można znaleźć nie tylko stare wydawnictwa, ale i wiele rzadkich, nieosiągalnych dzieł.

Oczywiście, jak w każdym porządnym amerykańskim festiwalu, nie zabraknie wciągającej atmosfery retro. PinUp girls w klasycznych stylizacjach i moda vintage dodadzą uroku całemu wydarzeniu. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja Kustom Konwentu będzie wyjątkowa pod każdym względem. To jubileuszowa dekada, która z pewnością zostanie uczczona w najlepszy możliwy sposób.

Wszyscy, którzy marzą o weekendzie pełnym dźwięku silników, rock’n’rolla i niepowtarzalnej atmosfery, powinni zarezerwować datę 5-6 sierpnia w swoich kalendarzach. Browar Mieszczański we Wrocławiu będzie miejscem, gdzie pasjonaci amerykańskiej motoryzacji spotkają się, by razem cieszyć się niesamowitą kulturą Hot Rod oraz wspólnie świętować dziesięć lat niezapomnianych emocji.

Bilety można nabyć na oficjalnej stronie wydarzenia: https://goingapp.pl/wydarzenie/kustom-konwent-2023-wroclaw-10th-anniversary/sierpien-2023

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTuzin atrakcji wakacyjnych w 12 polskich miastach
Następny artykułPrimark ogłasza datę otwarcia sklepu we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.