17 maja w empiku w Renomie odbyła się prapremiera książki „Wieża” i spotkanie z autorem powieści Robertem J. Szmidtem.  Konferencję poprowadził Edwin Bendyk – publicysta, zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem techniki na życie społeczne. Serwis kochamwroclaw.pl jest patronem medialnym tej książki. 

1
fot. red. Kocham Wroclaw

„Wieża” jest kontynuacją „Otchłani”, która ukazała się w zeszłym roku. Obie książki są osadzone w Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego. Seria Uniwersum Metro 2033 przedstawia postapokaliptyczną wizję świata, w której resztki ludzkości kryją się pod ziemią. Na powierzchni czekają na bohaterów liczne niebezpieczeństwa, od mutantów po promieniowanie. Jednakże często największe zagrożenie płynie ze strony innych ludzi. Zaproszeni do udziału w serii autorzy tworzą własne historie wpisujące się w narzucone, dość ogólne ramy świata przedstawionego.

„Otchłań” Roberta J. Szmidta, to według czytelników jedna z najlepszych powieści w Uniwersum Metro 2033. Jako pierwsza z polskich książek serii została przetłumaczona na język rosyjski. Teraz zaś doczekała się kontynuacji…
„Wieża”, bo taki nosi tytuł powieść opisująca dalsze losy bohaterów „Otchłani” w postapokaliptycznym Wrocławiu roku 2033, jest dostępna w księgarniach od 18 maja.

5
Spotkanie poprowadził Edwin Bendyk fot. red. Kocham Wroclaw
hgf
fot. red. Kocham Wroclaw
2
fot. red. Kocham Wroclaw
3
Po panelu dyskusyjnym była możliwość zdobycia dedykacji od autora na książce „Wieża”. fot. red. Kocham Wroclaw

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPowstają pasy rowerowe na ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Ruskiej.
Następny artykułPo tajemniczej śmierci Igora na komisariacie, wciąż trwają zamieszki! [FILM i ZDJĘCIA]
Odkryj Wrocław na nowo