Premiera nowej międzynarodowej misji kosmicznej we Wrocławiu! Możesz wziąć w niej udział

0

10 grudnia 2021 roku, we Wrocławiu odbędzie się konferencja pt. „Premiera misji kosmicznej + start balonu stratosferycznego | Scanway Space”, w trakcie której przedstawiona zostanie najnowsza, polsko-niemiecka misja kosmiczna, którą będą realizować Scanway Space i German Orbital Systems & Exolaunch!

W trakcie wydarzenia odbędzie się również start balonu stratosferycznego, na którego pokładzie przetestowane zostaną kluczowe składniki misji.

Konferencja jest wydarzeniem otwartym, w którym może wziąć udział każdy zainteresowany sektorem kosmicznym – W trakcie naszego wydarzenia przedstawimy nasz nowy projekt, misję kosmiczną, której celem będzie sprawdzenie w warunkach kosmicznych technologii związanych z optyką i autodiagnostyką satelitów. Z udziałem naszych gości, uczestników konferencji, przeprowadzimy też start już trzeciej w tym roku, misji balonowej Scanway – zapowiada Jędrzej Kowalewski, CEO Scanway.

Udział w wydarzeniu będzie nie tylko okazją do poznania szczegółów nowej misji kosmicznej realizowanej z udziałem polskiej firmy, ale też zobaczenia na żywo startu balonu stratosferycznego, dzięki któremu przeprowadzone zostaną eksperymenty w warunkach zbliżonych do tych, które panują w kosmosie. Warto też przypomnieć, że działająca we Wrocławiu firma Scanway Space, ma w duże doświadczenie w projektach związanych z kosmosem. Odpowiada m.in. za przygotowanie teleskopu do satelity EagleEye, który jest największym w pełni zaprojektowany i skonstruowanym w Polsce teleskopem obserwacyjnym oraz teleskopów dla polskiej konstelacji satelitarnej PIAST. Jest też liderem konsorcjum, które dla Polskiej Agencji Kosmicznej przygotuje studium pt. „Opracowanie koncepcji nowatorskiego projektu w obszarze: optyczne obserwacje Ziemi wraz z oceną jej wykonalności”.

Konferencja, która organizowana jest pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wrocławskiego Parku Technologicznego i WroSpace, odbędzie się we Wrocławiu przy ul. Duńskiej 9 (budynek Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego). Rozpoczęcie jest zaplanowane na godzinę 10:00.

Udział jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wymagana jest rejestracja na stronie internetowej wydarzenia: premieramisjikosmicznej.gr8.com

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ kartą Nasz Wrocław więcej miejsc do odwiedzenie za darmo! [SPRAWDŹ]
Następny artykułPociągi powróciły na trasę z Wrocławia do Jelcza-Laskowic!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.