Metodologia STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) to podejście interdyscyplinarne w nauczaniu, które integruje nauki ścisłe, technologię, inżynierię, sztukę (w tym muzykę) i matematykę. W STEAM akcent kładzie się na rozwijanie kreatywności, innowacyjności i umiejętności rozwiązywania problemów.

W otwartej w maju tego roku Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT), mieszczącej się na wrocławskim Ołbinie, w Browarach Wrocławskich, właśnie ta metodologia gra kluczową rolę.

PAKT, to przestrzeń do nauki i rozwoju w dziedzinie nowych technologii oraz rzemiosła. Jest jednym z pierwszych miejsc tego typu na Dolnym Śląsku. Integruje aktywności edukacyjne, społeczne i kulturalne mające na celu rozwijanie kompetencji przyszłości u dzieci, młodzieży i dorosłych z województwa dolnośląskiego. Nieodpłatne warsztaty z projektowania graficznego, programowania, robotyki, elektroniki, haftu cyfrowego oraz technik audiowizualnych prowadzone są przez zespół Stowarzyszenia Robisz.to – edukatorów i edukatorki z wieloletnim doświadczeniem.

Na zajęciach wykorzystywane są ogólnodostępne i darmowe programy komputerowe

PAKT to także pracownia mobilna, której zadaniem jest dotarcie do miejsc dotkniętych wykluczeniem cyfrowym w obrębie całego województwa. Korzystając z jej zasobów, przeprowadzono już ponad 140 bezpłatnych warsztatów, które umożliwiły podniesienie kompetencji cyfrowych u ponad 2500 osób.

Co mówią nauczycielki i nauczyciele, uczestniczki i uczestnicy o zajęciach w PAKT?

“Radość i uśmiech dzieci niezastąpione.”

“Emocji było wiele, efekty pracy znakomite! Przyśpieszony kurs stolarski dla uczniów zakończony został sukcesem!”

“Genialni edukatorzy i ciekawe zajęcia.”

 “Fantastyczny, zaangażowany zespół, który wczoraj zrobił nam dzień w pracowni PAKT.”

Już 22 listopada podczas konferencji odbywającej się w PAKT będzie okazja odkryć tajemnice metodologii STEAM. Wydarzenie będzie złożone z dwóch części: konferencyjnej, na której przybliżone zostaną teoretyczne aspekty tej metodologii oraz praktycznej, czyli interaktywnych warsztatów, które pomogą nauczycielkom i nauczycielom zdobyć umiejętności do wykorzystania w ich codziennej pracy.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, a na wydarzenie obowiązują zapisy!  Dowiedz się więcej i zarezerwuj miejsce.

Więcej informacji o tym wyjątkowym miejscu znajdziecie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych (Facebook: PracowniaPAKTRobisz.toweWroclawiu, Instagram: robisz.to_wroclaw).

PAKT to pracownia stacjonarna w Browarach Wrocławskich i pracownia mobilna – mobiPAKT.

Adres: Browary Wrocławskie, ul. Jedności Narodowej 224/2, budynek Butelkowni.

Projekt finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWracają loty z Wrocławia do Oslo i Kopenhagi
Następny artykułWystawa w Kolejkowo Wrocław: Miasto z Piernika po raz trzeci!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.