Poznaj Niezwykłe Nadodrze! [Spacery z przewodnikiem w 3 językach]

0
Niezwykłe Nadodrze to spacery z przewodnikami po osiedlu pełnym rzemiosła i designu. Przez całe wakacje będą przedstawiane atrakcje Nadodrza w trzech językach – polskim, angielskim i ukraińskim.
Nadodrze to piękne śródmiejskie kamienice i siatka brukowanych dróg między Kleczkowem, Ołbinem a Starówką. Miejsce opalizujące swoją historią, od kilku lat tętniące artystycznym życiem. To osiedle zawodów i pasji, na którym tuż po wojnie osiedlali się pierwsi mieszkańcy.
Chętnych czeka spacer przez podwórka, zaułki, bramy… Pracownie wybranych artystów i rzemieślników. Będzie można odkryć najciekawsze murale i ich historie, miejsca, które warto odwiedzać oraz spotkać artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.

3 ścieżki, 3 języki

Trzy różne spacery, to trzy różne perspektywy na Nadodrze. Spacery w języku polskim poprowadzi przewodniczka Monika Płoszaj, angielskie –  poprowadzą znani z serii FreeWalking Tour Szymon Maraszewski i Jakub Jamróz, którzy opowiedzą o streetarcie oraz pracowniach artystycznych. Natomiast spacer w języku ukraińskim przygotuje Khrystyna Moldavchuk – historyczka z wykształcenia, współpracująca z Fundacją Ukraina.

Ciekawostki i zakamarki Nadodrza

Gdzie mieściło się Lwowskie Piekiełko? Jakie budowle, autorstwa Richarda Konwiarza, mieszczą się na Nadodrzu? Gdzie znajduje się hostel, w którym każdy pokój jest dziełem sztuki autorstwa innego artysty? Jak wyglądało powojenne życie na Nadodrzu? Które podwórko w całości pokryte jest trójwymiarowym muralem i kto jest na nim sportretowany?
O tym będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy Wrocławia i goście, którzy przyjadą na Nadodrze. Wielojęzyczność ścieżek spacerowych pozwoli na pokazanie osiedla w szerszym wymiarze, także kulturowym. Spacery są darmowe i dostępne dla każdego, niezależnie od pochodzenia lub stopnia znajomości okolicy. Zapraszamy gości, turystów, studentów, a także mieszkańców chętnych do wyjścia poza tradycyjne lokacje historycznego Nadodrza.
Każdy spacer rusza spod Bramy Nadodrza (mural na rogu Łokietka i Drobnera)

Spacery w języku polskim:

Niezwykłe Nadodrze

24 VIII        19:00

15 IX        12:00

12 X        19:00

Spacery po angielsku:

Unusual Nadodrze

Guided tours around the district of artisans and designers.

26 VIII        11:00

Spacery w języku ukraińskim:

 Nezwyczajne Nadodrze

Spacery z przewodniczką w języku ukraińskim

15 IX        17:00

14 X        11:00

Zachęcamy także do skorzystania z audiospacerów po Nadodrzu dostępnych w aplikacji Audiotrip – pozwalają one na samodzielną wędrówkę z nagranym komentarzem na temat atrakcji osiedla: artystycznych, filmowych oraz historycznych.

Projekt spacerów po Nadodrzu jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZamieszkaj na osiedlu we Wrocławiu – propozycje dewelopera Inkom SA
Następny artykułBrytyjski renomowany Uniwersytet Coventry otworzy filię we Wrocławiu!
Odkryj Wrocław na nowo