Powstała mapa niemieckich śladów na wrocławskich budynkach! [ODBIERZ ZA DARMO]

0

Wiedza o niemieckich znakach graficznych i treściach, które wciąż można spotkań w przestrzeni publicznej Wrocławia była chaotyczna, nieusystematyzowana i wciąż mało znana. Jednocześnie była zagrożona. Aż do teraz – Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Dolnego Śląska stworzyło mapę niemieckich śladów obecnych we Wrocławiu.

Projekt Spod tynku patrzy Breslau miał na celu spójne, przyjazne, nowoczesne i rzetelne opracowanie tego rozproszonego zasobu, zapewniając jego ochronę i promocję. Nowoczesne, multimedialne narzędzia ekspozycji treści proponowane w projekcie łączy się z aktywnym dostępem dla wszystkich przy jednoczesnej aktywizacji mieszkańców Wrocławia.

Dla turystów natomiast mapa będzie stanowić ciekawą alternatywę poznania przeszłości miasta od mało znanej strony.

Organizatorzy projektu zmapowali rozproszoną wiedzę o niemieckich szyldach, inskrypcjach i wszelkich przedwojennych epigrafach, które zachowały się do dziś we Wrocławiu. Pomogli im w tym mieszkańcy.

Mapa jest już gotowa i można ją odebrać bezpłatnie m.in. w Księgarni Tajne Komplety.

Szczegóły: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowe punkty socjalne dla motorniczych MPK
Następny artykułGdzie zaszczepić się na koronawirusa? Mapa punktów szczepień we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.