Nowe punkty socjalne dla motorniczych MPK

0

Nie tylko w nowy tabor i w remonty torowisk, ale także w wygodę swoich pracowników zainwestuje w 2021 wrocławskie MPK. W tym roku przewoźnik postawi 7 nowych, komfortowych punktów socjalnych i wyremontuje 4 kolejne.

Wszystko po to, aby kierowca lub motorniczy mógł spędzić przerwę w dobrych warunkach.

Nie każdy ma świadomość, że kierujący spędzają na trasach nawet osiem czy dziesięć godzin. Muszą mieć chwilę na odpoczynek, zjedzenie kanapki i napicie się w spokoju ciepłej herbaty lub kawy. Odpoczynek się należy – to ludzka rzecz, ale też wymogi prawa. Przerwy w pracy regulują przepisy o czasie pracy kierowców. Chodzi o bezpieczeństwo pasażerów i wszystkich użytkowników dróg. Rzecz w tym, aby warunki, w jakich spędzają przerwy kierujący, były w miarę możliwości komfortowe.

Pierwszy z nowych obiektów powstał właśnie przy ul. Dworcowej, skąd swój początek biorą linie łączące tak odległe punkty miasta, jak lotnisko czy osiedle Leśnica. W tym momencie w punkcie socjalnym jest jeszcze montowany monitoring. Już w przyszłym tygodniu będą mogli z obiektu korzystać pracownicy MPK.

To nowoczesny i bardzo komfortowy pawilon, urządzony specjalnie z myślą o naszych kierujących, pełniących wymagającą służbę na naszych trasach – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Jest wyposażony w klimatyzację oraz ogrzewanie. Jest tam aneks kuchenny, miejsce by zjeść ciepły posiłek lub chwilę odpocząć i, oczywiście, toaleta – wymienia szef miejskiego przewoźnika.

Pawilon przy ulicy Dworcowej będzie tym wzorcowym. Na bazie jego projektu, jeszcze w tym roku, powstanie sześć kolejnych, w różnych częściach miasta. MPK m.in. na krańcówkach przy ulicy Chińskiej, Bacciarellego, Redyckiej czy Zwycięskiej. Każdy nowy punkt socjalny będzie o powierzchni niespełna 14 mkw.

Prócz tego modernizujemy dotychczas istniejące obiekty – mówi rzecznik MPK Bartosz Naskręski. – Niedługo do użytku zostaną oddane odremontowane pomieszczenia socjalne na Biskupinie, Oporowie, Kowalach i przy ulicy Giełdowej.

W 2021 roku MPK dodatkowo odmaluje wnętrza 25 takich obiektów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRanking Miast, czyli gdzie deweloper komercyjny najszybciej rozpocznie budowę inwestycji
Następny artykułPowstała mapa niemieckich śladów na wrocławskich budynkach! [ODBIERZ ZA DARMO]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.