Ponad 180-metrowa tyrolka, rowerowy plac manewrowy, gigantyczna huśtawka w głównym atrium, zewnętrzna ścianka wspinaczkowa czy most linowy nad wejściem: Wroclavia rozpoczyna wakacje solidną dawką adrenaliny. Atrakcje są inspiracją do skorzystania z turystycznych skarbów Dolnego Śląska, oferującego mnóstwo wrażeń m.in. miłośnikom wspinaczki i rowerów. Zaplanowane na najbliższy weekend wydarzenie zostało przygotowane pod patronatem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, której Wroclavia jest aktywnym członkiem.

W dniach 28-30 czerwca Wroclavię wypełnią atrakcje, obok których nie przejdzie obojętnie żaden miłośnik adrenaliny i aktywnego wypoczynku. W różnych częściach centrum, wewnątrz oraz na zewnątrz, klienci będą mogli skorzystać z różnorodnych instalacji, które dostarczą jedynych w swoim rodzaju wrażeń. – Extreme Fest będzie okazją, by dać naszym gościom przedsmak tego, co czeka na nich podczas wakacyjnych wypraw po Dolnym Śląsku. Nasz region ma mnóstwo do zaoferowania wielbicielom aktywnej turystyki i z przyjemnością włączamy się w jego promocję w tej oryginalnej i niewątpliwie atrakcyjnej dla odwiedzających formie – podkreśla Małgorzata Woźniak, Dyrektorka Wroclavii.

180-metrowa tyrolka!

Na najwyższym, 3. poziomie parkingu ustawiona zostanie 180-mertowa tyrolka, zapewniająca emocjonujące przyspieszenia i niezapomniane widoki ponad dachami Wrocławia. Niezapomniane widoki wewnątrz Wroclavii zapewnią z kolei dwie specjalne atrakcje w strefie Grand Plaza. Pierwszą będzie wielka huśtawka, podwieszona kilkanaście metrów nad posadzką i pozwalająca przeżyć przyspieszenia i przeciążenia, jakich nie doświadczy się na żadnym placu zabaw – a już na pewno nie w atrium żadnego centrum handlowego. Z innej perspektywy będzie można też spojrzeć na strefę Grand Plaza dzięki zespołowemu wciąganiu na linie pod sam dach Wroclavii. Kto odważy się tam dostać, zostanie nagrodzony nie tylko wyjątkowymi widokami, ale także możliwością uderzenia w majestatyczny, mosiężny gong podwieszony na szczycie.

Ścianka wspinaczkowa, park i most linowy

Do skorzystania ze wspinaczkowych atrakcji Dolnego Śląska inspirować będzie też ścianka wspinaczkowa ustawiona na tarasie obok lokalu Mango Mama na poziomie +2, a także przygotowany z myślą o najmłodszych park linowy zlokalizowany przed głównym wejściem do Wroclavii przy dębie. Z kolei nad wejściem od skrzyżowania ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej zostanie rozpięty most linowy, umożliwiający pełen emocji „spacer w chmurach”.

Oprócz atrakcji przygotowanych przez profesjonalne zespoły alpinistyczne, odwiedzający Extreme Fest będą mogli skorzystać także z oferty przygotowanej przez „rowerowych” partnerów wydarzenia. Na 2. poziomie parkingu powstanie plac manewrowy dla jednośladów, opracowany przez producenta rowerów cargo Urvis oraz zawodników wrocławskiej akademii kolarstwa Mitutoyo AZS Wratislavia MTB Team. Eksperci obu partnerów zorganizują zabawy i gry, będą także służyć fachową wiedzą z zakresu nowoczesnego transportu rowerowego oraz konsultacjami trenerskimi dotyczącymi treningu i wyścigów kolarstwa górskiego MTB.

Wybierając się do strefy Grand Plaza będzie można wziąć udział w warsztatach wiązania węzłów i asekuracji, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, a także odwiedzić stoisko partnera wydarzenia – Fundacji Moc Pomocy, wspierającej osoby, które w wyniku wypadku lub choroby doświadczają niepełnosprawności. Będzie tam okazja by wskoczyć na specjalistyczny rower stacjonarny i podejmując sportowe wyzwanie – zdobyć upominek. Z kolei na stoiskach patrona i partnera Extreme Fest – Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Wrocławskiej Organizacji Turystycznej – będzie można poznać najciekawsze szlaki rowerowe na Dolnym Śląsku oraz wiele pomysłów na turystyczne eskapady zarówno po całym regionie, jak i wrocławskich atrakcjach cenionych przez turystów lub dopiero czekających na ich odkrycie.

Extreme Fest potrwa od piątku 28 do niedzieli 30 czerwca

Wszystkie wymienione atrakcje będą dostępne w godzinach 9:00-21:00 – oprócz stoiska Wrocławskiej Organizacji Turystycznej, które będzie dostępne w piątek 28 czerwca, w godzinach 10:00-16:00. Ze wszystkimi zasadami korzystania z atrakcji oraz regulaminem Extreme Fest można zapoznać się za pośrednictwem strony https://www.westfield.com/poland/wroclavia/extreme-fest

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDolnośląski Bilet Weekendowy: podróżuj ile chcesz za 59 zł!
Następny artykułWrocławski pomnik wśród 100 najlepszych dzieł sztuki w przestrzeni publicznej na świecie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.