Pomysł na najbliższe popołudnie lub weekend? Zwiedź z aplikacją Muzeum Powozów w Galowicach

0

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na południu Wrocławia, 8 km od granicy miasta znajduje się wieś Galowice, w której swoją siedzibą ma Muzeum Powozów i Zaprzęgów Konnych. Eksponaty mieszczą się w szachulcowym spichlerzu z 1730 roku, który jest największym zachowanym drewnianym obiektem gospodarczym na Dolnym Śląsku.

Fundacja Gallen, założona przez dr. Tadeusza Kołacza, w swoich zbiorach posiada ponad 50 odrestaurowanych karet, powozów i sań o różnym przeznaczeniu. Wśród bryczek można znaleźć wóz strażacki, działającą do dzisiaj wojskową kuchnię polową wyprodukowaną w Szwajcarii w 1905 roku, a także sanie świętego Mikołaja.

Na ekspozycji znajdziemy również pokaźną kolekcję kiełzn i siodeł kawaleryjskich udostępnionych przez Pawła Biczysko. W Muzeum Galowice możemy poznać historię polskiej wsi i rzemiosł XIX wieku, dowiedzieć się np.: jak działa maselnica, żarna a także jak powstawały pojazdy konne. Placówka w Galowicach to również nadzwyczaj ciekawe programy edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej.

Kilka dni dla zwiedzających

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem Muzeum Galowice na kilka dni otworzy się dla zwiedzających przed przerwą zimową. Muzeum zaprasza w dniach 28-31 października (od środy do soboty). Wystawę można będzie przejść samodzielnie wraz z aplikacją mobilną, na której dźwięczny głos lektora opisze każdy eksponat w jednym z 3 języków. Pracownicy muzeum pomogą poznać bardzo prostą obsługę aplikacji.

Projekt Aplikacja mobilna dla Muzeum Powozów Galowice dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Aplikacja dostępna jest do darmowego pobrania na telefony/ tablety w AppStore oraz serwisie Google Play. Wystarczy wyszukać: “Muzeum Galowice”. Opisy eksponatów jak i lektorzy audioguide do odsłuchania są w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.

Fundacja Gallen zaprasza na odwiedziny indywidualne muzeum w dniach: 28-31 października 2020.

Środa-piątek w godzinach: 15:00-19:00; sobota 11:00-18:00.

Bilet wstępu indywidualny: 20 zł od osoby.

Pobierz bezpłatną aplikację

Przed wizytą zachęcamy do wcześniejszego pobrania aplikacji “Muzeum Galowice” oraz przyniesienie własnych słuchawek.

Link do pobrania aplikacji w App Store:

https://apps.apple.com/gb/app/muzeum-galowice/id1508505257

Link do pobrania aplikacji w Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.qrtag.galowice

W okresie zimowym muzeum będzie dostępne jedynie dla grup powyżej 10 osób, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (+ 48 601 713 671) lub mailowej (fundacja@gallen.pl) Bilet grupowy z przewodnikiem kosztuje 20 zł od osoby.

Lokalizacja:

Leśna 5, 55-020 Galowice

https://goo.gl/maps/w7QLGDkSGnU6Vs9dA

Więcej informacji dostępnych na stronach:

https://www.muzeumgalowice.pl/

https://www.facebook.com/Muzeum-Galowice-159157290806117

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł9 najsmaczniejszych wege restauracji z dowozem we Wrocławiu
Następny artykułPrzedmieście Oławskie – czy warto zamieszkać na słynnym „Trójkącie”?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.