Pomysł na majówkę: Pociągiem z Wrocławia do Drezna [CENY, CO ZOBACZYĆ]

0

Majówka już za rogiem, a Ty wciąż nie masz pomysłu, jak ją spędzić? A może by tak Drezno? To piękne miasto, nie bez powodu, przyciąga tak wielu turystów. Wystarczy tylko 1 dzień, by zapoznać się z najważniejszymi zabytkami stolicy Saksonii. Znajdziecie ja na obszarze Starego oraz Nowego Miasta. Zobaczcie, które miejsca musicie koniecznie odwiedzić.

Jak dojechać?

Z Wrocławia najłatwiej dostać dostać się do Drezna pociągiem. Dzięki modernizacjom dokonanym na trasie, dystans 285 km można pokonać w czasie od 3 do 4 godzin! Z okazji majówki Koleje Dolnośląskie przygotowały ofertę specjalną – Promocję Drezdeńską!

Szczegóły oferty znajdziecie tutaj.

Pierwszy pociąg do Drezna odjeżdża z Wrocławia Głównego o godzinie 06:11, kolejny o 09:35. Oba są dostępne przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli. Codziennie z Wrocławia do Drezna wyjeżdżał łącznie 5 pociągów, jednak my polecamy któryś z pierwszych dwóch, dzięki nim będziecie mieć więcej czasu na zwiedzanie.

Co zobaczyć?

Wybraliśmy dla Was 5 miejsc, które powinien zobaczyć każdy, kto choć przez 1 dzień będzie w Dreźnie. Dajcie znać, które miejsca z naszej listy już widzieliście.

Pałac Zwinger

Czym jest Wieża Eiffla dla Paryża, tym jest Pałac Zwinger dla Drezna. Pałac, zwany perłą baroku, wybudowano na polecenie Augusta II Mocnego. Władca, zachwycony francuskim Wersalem, postanowił wznieść budynek, co najmniej równie imponujący. Pałac od początku pełnił funkcję reprezentacyjną. Jego charakterystycznym elementem są cudne aniołki. Kompleks ucierpiał na skutek działań wojennych, a jego odbudowa trwała 18 lat.

Kościół Marii Panny (Frauenkirche)

Niedaleko Pałacu znajdziecie kolejny ważny zabytek – Kościół Marii Panny. Powstanie kościoła również zawdzięczamy Augustowi II Mocnemu. Budynek został kompletnie zniszczony podczas jednego z nalotów w 1945 roku. Decyzję o odbudowie i zrekonstruowaniu świątyni podjęto dopiero w 1994, a prace zakończono w 2005. Od tego czasu Kościół jest drugą, obok pałacu, najbardziej rozpoznawalną budowlą w Dreźnie.

Orszak książęcy (Fürstenzug)

Orszak książęcy autorstwa Wilhelma Walther to, mierzący 101 m długości, obraz ścienny. Powstawał w latach 1872-1876 i do jego wykonania użyto ok. 24 000 płytek z miśnieńskiej porcelany. To największy mural na świecie wykonany z tego cennego materiału. Na obrazie widzimy książęcą procesję dynastii Wettynów (władali Saksonią od XII aż do początku XX w.), szlachtę, dowódców wojskowych, naukowców, artystów oraz inne ważne osobistości związane z rodziną książęcą. Mural znajdziecie na ścianie Langer Gang.

Katedra św. Trójcy (Hofkirche)

Idąc wzdłuż muralu dojdziecie do Katedry Świętej Trójcy. Tę świątynię wzniesiono z inicjatywy Augusta III Sasa. Fasadę budynku zdobi m.in. 78 posągów przedstawiających postacie biblijne. W porównaniu do części zewnętrznej, wnętrze Katedry sprawia wrażenie wręcz surowego. Zwiedzając świątynię, zwróćcie uwagę na Organy Silbermanna – dzieło jednego z największych niemieckich organmistrzów. 

Zamek rezydencyjny (Residenzschloss)

Zamek był siedzibą Sasów od 1485 roku, a jego obecny wygląd jest wynikiem przebudowy, którą przeprowadzono w XVI w. Obecnie z Zamku mieści się muzeum, które może poszczycić się takimi eksponatami jak: kolekcja biżuterii Green Vault, zbrojownia ze słynną Salą Turecką oraz biblioteka, w której znajduje się ok 260 000 tomów literatury dotyczącej historii sztuki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z Wrocławia do Pragi. Plan zwiedzania 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMajówka last minute z Wrocławia! Wybierz Mazury i zobacz, jak dotrzesz tam najszybciej i najtaniej [CENY, DATY]
Następny artykułWrocław: Wyścigowa majówka na Partynicach [WSTĘP WOLNY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.