Majówka last minute z Wrocławia! Wybierz Mazury i zobacz, jak dotrzesz tam najszybciej i najtaniej [CENY, DATY]

0

Samochodem, pociągiem, a może samolotem? Warmia i Mazury to doskonały pomysł na majówkę last minute – zielone lasy, rozległe jeziora i cisza, która pozwala się zrelaksować. Zobacz, jak dotrzeć w ten magiczny zakątek Polski najszybciej i najtaniej.

Wybierając się na Mazury, mamy kilka opcji, by pokonać blisko 500 km. Ta najbardziej popularna to oczywiście samochód. Dystans z Wrocławia w okolice Szczytna to 5 godzin i 30 minut jazdy. Przy dzisiejszych cenach paliwa, w dwie strony, taka podróż wyniesie nieco ponad 470 zł. Decydując się na pociąg, który stację końcową ma w Olsztynie, za bilet w dwie strony zapłacimy od 175 do 224 zł* w zależności od tego czy wybierzemy I, czy II klasę. Przejazd pociągiem trwa 6 godzin.

Chcąc wypocząć na Mazurach, możemy również wybrać przelot na lotnisko Olsztyn-Mazury, znajdujące się 10 km od Szczytna. Podróż trwa jedynie 1 godzinę i 5 minut, a bilety w obie strony w terminach od 30 kwietnia do 4 lub 7 maja to koszt zaledwie 108 zł**.

Mazury to region, który zachwyca wielu Dolnoślązaków, a dzięki bezpośredniemu połączeniu na lotnisko Olsztyn-Mazury, mogą oni w godzinę znaleźć się w otoczeniu niesamowitej natury już w ten weekend – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Rejsy z Wrocławia na Mazury są dostępne dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Atrakcyjne ceny biletów czekają na pasażerów jednak nie tylko na majówkę. Przez cały maj przewoźnik oferuje przeloty za 49 zł w jedną stronę. – Dogodny okołoweekendowy rozkład lotów w połączeniu z dobrą ofertą cenową i szybkim czasem przelotu to okazja, by odwiedzić Mazury również podczas dowolnego weekendu w nadchodzącym miesiącu – wylatując w czwartek i wracając do Wrocławia w niedzielę – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska.

Co warto zobaczyć?

Niecałe 30 km od lotniska Olsztyn-Mazury znajduje się Jezioro Świętajno, które jest najczystszym jeziorem na całej Warmii i Mazurach. Przejrzystość wody w tym jeziorze utrzymuje się na poziomie 5-6 metrów widoczności, co sprawia, że to idealne miejsce do nurkowania. Nieco dalej są także popularne jeziora: Leleskie, Sasek Wielki i Gromskie.

* Cena za jedną osobę.
** Cena biletu w dniu 26 kwietnia za jednego pasażera.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMPK Wrocław rozpoczęło szkolenia z samoobrony dla kierowców i motorniczych
Następny artykułPomysł na majówkę: Pociągiem z Wrocławia do Drezna [CENY, CO ZOBACZYĆ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.