Wrocław: Wyścigowa majówka na Partynicach [WSTĘP WOLNY]

0

61 koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej zostało zgłoszonych do ośmiu gonitw, które wypełnią program drugiego dnia sezonu wyścigowego na wrocławskich Partynicach. W poniedziałek 1 maja organizatorzy tradycyjnie przygotowali szereg atrakcji towarzyszących wyścigom, m.in. występ kolektywu cyrkowo-teatralnego z Peru, zwiedzanie stajni z instruktorem, przejażdżki na kucykach i parkury otwarte hobby horse. Mityng rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wyścigowe emocje

Tym razem wrocławska publiczność będzie dopingować konie rywalizujące w gonitwach płaskich. Większość z nich zostanie rozegrana na dystansie 1600 metrów (aż cztery), dwie na dystansie 1907 metrów oraz po jednej na sprinterskim 1400 metrów i dłuższym 2200 metrów. Do wyścigów zapisano 61 koni, z czego 31 to konie czystej krwi arabskiej (araby), zaś 30 to pełna krew angielska (folbluty). W poniedziałek zobaczymy bardzo mocną jeźdźców, ponieważ spośród 14 zgłoszonych do startu, aż 9 to dżokeje (mający więcej niż 100 zwycięskich gonitw na koncie), a wśród nich takie gwiazdy jak Sanzhar Abaev, Kamil Grzybowski, czy wrocławskie amazonki Natalia Hendzel i Małgorzata Kryszyłowicz.

Peruwiańscy akrobaci

Jak zawsze na Partynicach publiczność może liczyć na atrakcje towarzyszące wyścigom.
Tuż przed startem, bo już o godz. 12:00 przed zgromadzoną publicznością wystąpi peruwiański, niezwykle barwny młodzieżowy kolektyw cyrkowo-teatralny Arena y Esteras z Peru. Grupa zaprezentuje fragment swojego cyrkowego pokazu, przeprowadzi warsztaty, a także pokaże efektowne etiudy cyrkowe i animacje przy placu zabaw dla dzieci Konikowo.
Członkowie Arena y Esteras pochodzą z przedmieść Limy i od początku swojej działalności angażują się w lokalną politykę i dążą do zmian społecznych, kierując się prawami człowieka, tożsamością kulturową i szacunkiem do rdzennej ludności. Hasło przewodnie grupy brzmi: „O prawo do uśmiechu!”.

Zwiedzanie stajni, przejażdżki na kucykach i hobby horse

Po raz kolejny chętni będą mogli wejść do stajni wraz z instruktorem, który opowie o codziennym życiu partynickich koni, ich zwyczajach i bardzo zróżnicowanych charakterach. Podczas oprowadzania grupa wchodzi do boksu, poznaje tajniki anatomii, zachowań i komunikacji koni.

Na oprowadzanie obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę bilety.torpartynice.pl.
Fani hobby horse po raz pierwszy w tym sezonie będą mogli przeprowadzić profesjonalne treningi na otwartych parkurach. Natomiast na najmłodszych tradycyjnie czekać będą partyniccy instruktorzy wraz z kucami.

2 dzień wyścigowy sezonu 2023

1 maja (poniedziałek) godz. 12:00 – 17:00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Wstęp wolny

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPomysł na majówkę: Pociągiem z Wrocławia do Drezna [CENY, CO ZOBACZYĆ]
Następny artykułMajówka we Wrocławiu? No pewnie, jest 3-majówka! [DUŻO KONCERTÓW!]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.