Policjanci uratowali pijanego mężczyznę. Chciał wskoczyć z Jazu Opatowickiego do wody

0

Policjanci z Komisariatu Wodnego interweniowali wobec mężczyzny, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie chciał wskoczyć do wody. Całe zdarzenie miało miejsce przy Jazie Opatowice we Wrocławiu.

Nietrzeźwy wszedł na barierki przy spiętrzeniu wodnym z zamiarem skoku. Na szczęście jeden z policjantów zdążył po wyjściu z łodzi dobiec do tego człowieka i w ostatniej chwili zdjął desperata z elementu konstrukcyjnego tamy, ratując mu w ten sposób życie. Pamiętajmy, że alkohol i woda to duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymali informację o dwóch mężczyznach, którzy piją alkohol i wchodzą do wody przy Jazie Opatowice we Wrocławiu.

Na miejsce niezwłocznie popłynęli łodzią policjanci. Funkcjonariusze zauważyli tam, jak jeden z mężczyzn śpi na ławce, a drugi idąc chwiejnym krokiem kierował się w kierunku barier ochronnych zamontowanych przy jazie wodnym. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów i próbował przejść przez barierki bezpośrednio przy spiętrzeniu wodnym. W związku z tym, że istniało realne zagrożenie życia, jeden z funkcjonariuszy wyszedł szybko na brzeg i pobiegł w kierunku tego człowieka. Na szczęście policjant zdążył w ostatniej chwili dobiec do tego mężczyzny i zdjąć go z barierek.

Po sprawdzeniu okazało się, że obaj mężczyźni mają po blisko 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują o rozwagę nad wodą. Kąpiel pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczna i zagraża naszemu życiu. Pamiętajmy też, aby nie wchodzić do wody w miejscach niedozwolonych takich jak, tamy, jazy i inne spiętrzenia wody, ponieważ powstające tam wiry wodne mogą nas łatwo wciągnąć pod powierzchnię i nawet najlepsze umiejętności pływackie nie wystarczą, żeby się uratować.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: Komisariat Wodny
KWP we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDo Wrocławia przyjedzie cyrk ze zwierzętami w formie hologramów!
Następny artykułW budynku dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej powstaje L’UNI – prestiżowa inwestycja biurowa
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.