Pokaz mody Gosi Baczyńskiej na Placu Solnym we Wrocławiu! [WSTĘP WOLNY]

0

29 sierpnia 2023 roku o godzinie 20:00 na Placu Solnym odbędzie się̨ wyjątkowe wydarzenie – pokaz zamykający rok jubileuszowy 25-lecia pracy twórczej Gosi Baczyńskiej. W wydarzeniu weźmie udział między innymi Olivier Janiak w roli prowadzącego, a gościem specjalnym będzie Maciej Musiałowski, który po pokazie wystąpi ze swoim kameralnym recitalem.

Pokaz artystki jest jednym z elementów trasy mobilnego Paradyż Home i obecności pop-up’u we Wrocławiu.

Warto również dodać, że Gosia Baczyńska, studiowała na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Ceramiki i Szkła. Stąd też ceramika w sercu Artystki gości już od lat, czego wynikiem jest kolekcja MY WAY, zaprojektowana dla Paradyż właśnie przez Gosię Baczyńską.

Od czasu swojego debiutu Artystka zaprojektowała ponad 50 kolekcji, które prezentowała zarówno w Polsce jak i poza jej granicami np. w Paryżu, w trakcie Paris Fashion Week. W zeszłym roku wspaniałym spektaklem operowo-modowym „Aria Di Potenza” rozpoczęła inaugurację 25-lecia swojej pracy twórczej.

Wróćmy jednak do roku 2000, gdy Gosia Baczyńska pokazała swoją kolekcję na rynku wrocławskim i od razu szturmem zdobyła serca widowni. Pokaz ten prowadził Olivier Janiak, już wtedy przyjaciel artystki. Ten pokaz był jednocześnie zakończeniem wrocławskiego etapu pracy projektantki, a rozpoczął jej intensywną, nieustającą obecność na wybiegach i salonach nie tylko Warszawy, ale i całego świata.

Gdzie zatem mógłby odbyć się pokaz zamykający obchody roku jubileuszowego artystki, jeśli nie we Wrocławiu w otoczeniu najbliższych przyjaciół zarówno projektantki, jak i Ceramiki Paradyż, która jest partnerem oraz organizatorem tego wydarzenia. Gosia Baczyńska od wielu lat współpracuje z marką i zaprojektowała dla niej już 7 kolekcji ceramiki, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Sukces tych kolekcji oraz udana praca artystki i marki oparte są na obustronnym zaufaniu i totalnej wolności twórczej. To więcej niż współpraca, stąd naturalna decyzja Ceramiki Paradyż, aby uczestniczyć w pokazie Gosi Baczyńskiej w tak wyjątkowym dla niej miejscu, jakim jest Wrocław.

Tym razem nie będzie to jednak zamknięta impreza, jedynie dla wybranych. Pokaz odbędzie się na Placu Solnym, a poza zaproszonymi osobami z mediów, świata kultury i rozrywki, widzami będą wszyscy chętni mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia, dla których moda, sztuka i kultura zajmuje ważne miejsce w ich sercach.

„Gdy wspominam ten pierwszy pokaz, myślę o nim z pewną czułością. Byłam młoda i głodna wyzwań, po skończonych studiach artystycznych i przede wszystkim odważna – w końcu zorganizowałam pokaz na wrocławskim rynku. Już wtedy udowadniałam sobie i innym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoim entuzjazmem zaraziłam swoich przyjaciół i rodzinę, dzięki nim między innymi udało się wtedy stworzyć coś wyjątkowego. Nadal jestem tak samo niepokorna i odważna. Moda to wymagająca dziedzina sztuki, ale myśląc o pierwszym pokazie, ostatnim spektaklu operowym i tym nadchodzącym na Placu Solnym, jestem przekonana, że moja droga jako artystki jest pełna i wyjątkowa” – mówi projektantka, Gosia Baczyńska.

Pokaz odbędzie się na Placu Solnym, 29.08.2023 o godzinie 20:00. Po pokazie wystąpi Maciej Musiałowski z kameralnym recitalem. Pokaz artystki rozpoczyna dwutygodniową obecność mobilnego showroomu Paradyż Home na wrocławskim Placu Solnym.

W imieniu Gosi Baczyńskiej i Ceramiki Paradyż zapraszamy wszystkich wrocławian na pokaz Gosi Baczyńskiej i do Paradyż Home.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPomysł na weekend: Festiwal Azjatycki i Festiwal Smaków Świata we Wrocławiu
Następny artykułGdy żar leje się z nieba… zadbaj o właściwy poziom elektrolitów!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.