Pogoda na Majówkę 2023 we Wrocławiu

0
fot. Adam Bystry

Majówka to czas, kiedy wielu z nas planuje wypoczynek po ciężkim okresie pracy. Jednym z popularnych kierunków podróży jest Wrocław, miasto pełne zabytków, parków oraz atrakcji turystycznych. Jednak przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić, jaka będzie pogoda. Mamy dla Was prognozę pogody na najbliższe dni 1, 2 i 3 maja 2023.

1 maja (poniedziałek)

Zgodnie z prognozami, w pierwszy dzień majówki – poniedziałek – możemy spodziewać się zachmurzenia, ale bez opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 16 stopni Celsjusza, a minimalna w nocy 8 stopni Celsjusza.

Przygotowując się na wycieczkę po Wrocławiu, warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, zwłaszcza na wieczorne spacery.

2 maja (wtorek)

Drugiego dnia, czyli we wtorek, pogoda ma się poprawić. Chmury powinny rozproszyć się, a słońce pojawić się na niebie. Temperatura maksymalna wyniesie około 19 stopni Celsjusza w dzień, a minimalna 8 stopni Celsjusza w nocy.

To dobry dzień, aby zwiedzić zabytkowe centrum miasta lub wyruszyć na spacer do parku.

3 maja (środa)

Niestety, w środę pogoda ma się pogorszyć. Będzie pochmurno, a w ciągu dnia może pojawić się deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni Celsjusza, a minimalna 8 stopni Celsjusza (w nocy). Warto zatem zaplanować ten dzień odwiedzając miejsca np. z tej listy: Co robić we Wrocławiu gdy pada deszcz? 14 pomysłów na spędzenie czasu w niepogodne dni

Majówka we Wrocławiu nie zapowiada się na pogodową rewolucję. Jednak, mimo zachmurzenia i deszczu, nadal można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą miło spędzić czas. Warto jedynie pamiętać o zabraniu cieplejszych ubrań oraz parasola, aby być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMajówka we Wrocławiu? No pewnie, jest 3-majówka! [DUŻO KONCERTÓW!]
Następny artykułWrocławski Arsenał z malowniczym dziedzińcem. Odkryj ciekawą historię tego miejsca
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.