Podróż do Afryki w ramach Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego – Równoleżnik Zero 2018

0

Od 5 do 7 kwietnia 2018 roku, we wrocławskiej Mediatece, uczestnicy VII edycji Festiwalu Równoleżnik Zero będą mogli poznać i wysłuchać opowieści przewodników, którzy odwiedzili Afrykę – m.in. Maroko, Egipt, Rwandę, Ugandę, Etopię i Durban. Niektóre z nich przemierzone zostały pieszo, inne rowerem a nawet Polonezem. 

Przewodnikami wycieczki po piramidach i pustyniach będą osoby, które już dokładnie zbadały szlaki Czarnego Lądu – Robert Gondek, Wojciech Rogala, Tomasz Owsiany i Marcin Korzonek. Natomiast gościem specjalnym będzie dziennikarz, fotograf i reportażysta – Tomasz Michniewicz.

Stałych uczestników Równoleżnika Zero jak zawsze spotka dobra zabawa, a nowi odwiedzający zobaczą, co to jest prawdziwe szaleństwo. Każdy będzie mógł usłyszeć opowieści z dalekich podróży, zobaczyć zdjęcia i filmy, a także posłuchać afrykańskiej muzyki zapewnionej przez Folibę i Afrotubę. Oprócz tego uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusji na takie tematy jak nauka w szkołach afrykańskich, czy powiększający się problem migracyjny.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Najmłodsi odwiedzający również zostali wzięci pod uwagę! W sobotę, podczas dnia rodzinnego, uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach, warsztatach i zabawach familijnych. Oprócz tego „Kierunek Afryka” zagwarantuje najmłodszych zabawę w tropienie afrykańskich zwierząt, projektowanie afrykańskiej maski i udział w dźwiękowym safari.

VII edycji festiwalu towarzyszyć będzie podróżująca po całej Polsce  wystawa „Afryka Nowaka 2009 – 2012.

Wstęp wolny na prelekcje

Na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy

Mediateka, pl. Teatralny 5

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZapisz się na bezpłatne i certyfikowane warsztaty Design Thinking i marketingu internetowego!
Następny artykułNowy kompleks mieszkaniowo – usługowy stoi już nad brzegiem Odry
Odkryj Wrocław na nowo