Nowy kompleks mieszkaniowo – usługowy stoi już nad brzegiem Odry

0
Grafika ze strony Atal

Atal Towers, bo o nim mowa, to kompleks mieszkaniowo – usługowy powstały dzięki deweloperowi Atal oraz projektantom z biura AP Szczepaniak. Pod koniec marca kompleks został oddany do użytku. 

Atal Towers składa się z dwóch budynków położonych przy ulicy Sikorskiego. Pierwszy z nich, niższy położony jest na planie litery L skierowanej dłuższym bokiem w stronę rzeki, drugi to istniejące w nazwie „wieże” połączone częścią parterową. Łączna powierzchnia inwestycji wynosi ponad 26 000 metrów kwadratowych. Kompleks zaoferuje wrocławianom aż 451 nowych mieszkań o różnej wielkości i układzie. Na parterze budynku zlokalizowane zostaną liczne restauracje i inne punktu usługowe. Ponadto oprócz budynków deweloper zagospodarował także brzeg Odry w pobliżu inwestycji – powstała tam promenada z licznymi tarasami wysuniętymi w stronę rzeki.

grafika ze strony Atal
grafika ze strony Atal

Do budowy użyto materiałów najnowszej technologi. Na uwagę zasługuje elewacja wykonana z blachy cięto-ciągnionej. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło padające na budynek przenika do wnętrza przez istniejące na zewnątrz „osłony”. Nowoczesny wizerunek budynków podkreślają także szklane balustrady i białe aluminiowe żaluzje.

Ważnym było wpasowanie inwestycji w istniejącą zabudowę i krajobraz, ponieważ Atal Towers znajduje się w okolicy rynku miasta nie było to łatwe. Elewacja ma kolor grafitowy – po to by lepiej dopasować się do budynków wokół. Ciekawymi elementami konstrukcji są także drzwi i okna, które swoim rozmieszczeniem mają przypominać układ znany z XIX i XX wiecznych kamienic.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPodróż do Afryki w ramach Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego – Równoleżnik Zero 2018
Następny artykułDo Ogrodu Japońskiego wejdziemy tylko w kimono – od czerwca nowy regulamin!
Odkryj Wrocław na nowo