Gdzie na piwo rzemieślnicze we Wrocławiu?

0
fot. Facebook Marynka

Piwna rewolucja coraz bardziej ogarnia Wrocław. Powstaje wiele nowych lokali, gdzie serwowane jest piwo rzemieślnicze, a miejsca z browarem restauracyjnym przeżywają kolejny rozkwit. My natomiast przygotowaliśmy zestawienie cztery miejsc, o których na pewno słyszeliście, ale do których naprawdę warto zajrzeć.

Gdzie na piwo we Wrocławiu? Sprawdź nasze propozycje:

AleBrowar

To miejsce nie jest już takie nowe na piwnej mapie Wrocławia, ale z pewnością nadal ogromnie popularne. Warto tutaj wpaść i podpytać obsługę, co warto spróbować na sam początek i gwarantuję, że Wam posmakuje. Po co pić zwykłe marketowe piwo, kiedy tutaj czekają same rarytasy? Koniecznie sprawdź, czy tak jak ekipa AleBrowaru jesteś Hop Headem. Ze swojej strony mogę polecić mistrzowsko nachmieloną Polish Ipę i brzoskwiniowego Milkshake’a Pale Ale.

Co warto spróbować? Rowling Jacka, Sweet Cow, Hoola Hop i oczywiście Salty Barbara. Ale uwaga! Oferta na kranie nieustannie się zmienia!

Ceny od 12 zł/0,5l

Godziny otwarcia
czwartek – sobota: 14.00 – 02.00
niedziela – środa: 14.00 – 00.00

ul. Pawła Włodkowica 27

Strona internetowa 

fot. Facebook AleBrowar
fot. Facebook AleBrowar

Kontynuacja

W zestawieniu nie może zabraknąć Kontynuacji, czyli miejsca uważanego za najlepszy pub  z dobrym piwem. Kontynuacja to przede wszystkim 22 krany płynnego szczęścia. W ofercie mają zarówno polskie piwa rzemieślnicze, jak i te, które mogliśmy spotkać jedynie za granicą. Jak sami twierdzą, chcą, aby wrocławianie poznali prawdziwą kulturę picia piwa i, trzeba przyznać, że propagowanie tej idei świetnie im idzie.

Co warto spróbować? Tym razem nie podpowiemy ze względu na bardzo szeroki i zmieniający się wybór. Ceny? Od 9zł.

Godziny otwarcia
poniedziałek – czwartek: 16.00 – 01.00
piątek: 16.00 – 02.00
sobota: 14.00 – 02.00
niedziela: 14.00 – 00.00

ul. Ofiar Oświęcimskich 17

Strona internetowa 

fot. Facebook Kontynuacja
fot. Facebook Kontynuacja

Marynka Piwo i Aperitivo

Marynka, czyli nazwa oznaczająca polską odmianę chmielu, to świetny pomysł na nazwę lokalu. Tym bardziej, że w środku możemy zamówić przede wszystkim polskie piwa.W Marynce piwo nie dostaniemy tylko w szkle – w butelce otrzymamy także piwa z całego świata. Na kranach stale znajduje się kilka pozycji, które wprost trzeba spróbować. Co jednak wyróżnia Marynkę spośród innych lokali? Tutaj dodatkowo swoje miejsce znajdą miłośnicy pizzy. Takie połączenie to prawdziwa uczta dla kubków smakowych.

Co warto spróbować? Koniecznie Lambica wiśniowego (od 14zł), Sour Ale z marakują (12zł) i Wheat Ipa (10zł).

Godziny otwarcia:
poniedziałek – czwartek: 16.00 – 00.00
piątek – sobota: 16.00 – 02.00
niedziela: 16.00 – 23.00

ul. Kazimierza Wielkiego 39

Strona internetowa 

fot. Facebook Marynka
fot. Facebook Marynka

Warsztat Piwowarski

Tutaj piwo leje się raz w miesiącu – w wyznaczoną sobotę.  Warsztat Piwowarski organizuje różnego rodzaju tematyczne spotkania, podczas których każdy może poczuć się jak członek wielkiej rodziny miłośników piwa.  jakby przynależał do ogromnej rodziny miłośników piwa. Atmosfera takiego wydarzenia jest niesamowita, wszyscy są dla siebie niezwykle uprzejmi, a dodatkowo o warsztatowych piwach można porozmawiać z niemal całą ekipą. Ponadto Warsztat swoje wyroby sprzedaje w bardzo korzystnych cenach (od 7zł tylko podczas sobotnich spotkań). Odwiedzający mogą także skusić się na przepyszne wypieki z zaprzyjaźnionej piekarni, a także spróbować i kupić sos z Projekt Sos.

Co warto wypić? Boską Brzoskę, Bergamłota, Bzyk w Pszenicy, standardową Pierwszą Warkę i oczywiście Soloneza!

ul. Międzyleska 2-4

Strona internetowa 

fot. Facebook Warsztat
fot. Facebook Warsztat

Po wypróbowaniu tych wszystkich piwnych rarytasów warto oczyścić trochę organizm, a pomocny może być detoks alkoholowy w Nasz Gabinet Wrocław.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPRZED•POKÓJ H13 – nowe miejsce na pomysły dla Przedmieścia Oławskiego.
Następny artykułW sobotę darmowe przejazdy MPK dla zaczytanych
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl