[PILNE] Konferencja rządowa w związku z rekordowym wzrostem zakażeń

0

Dziś Ministerstwo Zdrowia podało informację o rekordowej ilości zakażeń. Liczba nowych przypadków wynosi 20 156, zmarło aż 301 osób.

Konferencja prasowa odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie, który obecnie pełni rolę szpitala polowego. Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął od informacji o protestach ws. aborcji. Dodał, że jest to kwestia., która wymaga debaty społecznej. 

Premier poinformował, że społeczeństwo nie utrzymuje dyscypliny, na skutek czego tworzą się nowe ogniska wirusa. Apelował do protestujących, by cały gniew przelali na rząd, nie na innych obywateli, bo liczne protesty mogą być tragiczne w skutkach.

Póki co całkowitego lockdownu nie będzie.

Premier apelował o zachowanie dystansu społecznego i funkcjonowanie w reżimie sanitarnym. Należy ograniczyć kontakty do minimum – mówił.

Druga fala koronawirusa zaskoczyła rządzących.

 

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOświadczenie wrocławskiej Policji odnośnie wczorajszych protestów i aktów przemocy
Następny artykułMPK da pracę ludziom z Aquaparku. Będą sprzątać autobusy i tramwaje
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.