Oświadczenie wrocławskiej Policji odnośnie wczorajszych protestów i aktów przemocy

0
fot. Angelika Kaiser

Wrocławska Policja wydała oficjalny komunikat odnośnie działań podejmowanych przez funkcjonariuszy podczas wczorajszych protestów. W trakcie wieczornych marszy doszło do groźnych sytuacji – ataku mężczyzn na protestujące osoby – w tym kobiety.

Jak informuje Policja funkcjonariusze od wczesnych godzin popołudniowych dbali o bezpieczeństwo osób biorących udział w różnego rodzaju manifestacjach, które odbywały się na terenie dolnośląskiej stolicy. Wydarzenia te trwały do późnych godzinach nocnych.

Wczorajsze protesty przebiegały w większości w sposób bezpieczny, aczkolwiek policjanci otrzymywali również sygnały o sytuacjach i incydentach podczas odbywających się wydarzeń. Za każdym razem były one weryfikowane przez funkcjonariuszy, biorących udział w zabezpieczeniach.

Treść komunikatu wydanego przez Zespół Komunikacji Społecznej Policji

,,Wrocławscy mundurowi zabezpieczali dziś kilka manifestacji, odbywających się na terenie naszego miasta. Policjanci działali już od godzin popołudniowych, kiedy to z terenu Rynku ruszył marsz ulicami dolnośląskiej stolicy. Podczas przemarszu doszło do jednej, nerwowej sytuacji, która została w porę załagodzona przez funkcjonariuszy z Zespołu Antykonfliktowego. Natychmiastowe działania policjantów umożliwiły dalszy, bezpieczny przebieg trwającej manifestacji.

Następne godziny, to kolejne zabezpieczenia, w których udział brali wrocławscy funkcjonariusze. Miały one miejsce nie tylko w ścisłym centrum dolnośląskiej stolicy, ale również w innych częściach miasta. Wszędzie tam policjanci dbali o to, aby przebiegały one w sposób bezpieczny. Bezpieczny nie tylko dla osób manifestujących, ale też dla pozostałych mieszkańców Wrocławia.

W większości przebiegały one w sposób spokojny. Policjanci otrzymywali jednak sygnały o sytuacjach i incydentach, do których miało dochodzić podczas trwających manifestacji. Za każdym razem mundurowi weryfikowali takie zgłoszenia i podejmowali odpowiednie czynności wobec osób mogących brać w nich udział.

Podczas tych działań, funkcjonariusze wylegitymowali i ustalili tożsamość 180 osób, między innymi w rejonie ulicy Kazimierza Wielkiego, Traugutta, Placu Dominikańskiego oraz terenu Ostrowa Tumskiego. Policjanci zabezpieczają również monitoring z tych miejsc, celem dalszych, ewentualnych czynności.

Na tę chwilę policjanci nie otrzymali żadnego oficjalnego zawiadomienia od osób, które miały zostać w jakikolwiek sposób poszkodowane w wyniku wspomnianych incydentów, nie licząc zgłoszenia dotyczącego zniszczenia mienia, w postaci sprzętu elektronicznego, do którego doszło na terenie Przedmieścia Oławskiego.

Podczas dzisiejszych działań pracowali nie tylko mundurowi pionu prewencji, czy pionu kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej, ale byli oni także wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji, w tym Oddziału Prewencji Policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Ich głównym celem było dbanie o bezpieczny przebieg odbywających się manifestacji.

Policjanci zabezpieczyli obszerny materiał dowodowy w sprawie wczorajszych strajków, natomiast zwracamy się także z prośbą do osób, które dysponują ewentualnym nagraniem filmowym z wczorajszych wydarzeń o przekazanie takiego materiału Policji. Może on być bowiem pomocny w ustalaniu okoliczności incydentów. Materiały prosimy przekazać za pośrednictwem skrzynki kontakt@wr.wroclaw.policja.gov.pl lub po uzgodnieniu telefonicznym 47 87 125 47 lub 660 636 755.

Zespół Komunikacji Społecznej”

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOto największe zalety parek męskich, dzięki którym te kurtki wciąż są popularne
Następny artykuł[PILNE] Konferencja rządowa w związku z rekordowym wzrostem zakażeń
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.