Pierwszy w Polsce patrol Straży Miejskiej na hulajnogach powstał we Wrocławiu!

0

Dzisiaj Firma Auto Group Polska przekazała Wrocławskiej Straży Miejskiej rowery i hulajnogi elektryczne. Tym samym Wrocław stał się pierwszym miastem w Polsce, które stworzyło mobilny, hulajnogowy oddział patrolowy Straży Miejskiej.

Ceremonia przekazania sprzętu była elementem obchodów 30. lecia funkcjonowania Straży Miejskiej we Wrocławiu.

– Pracownicy Straży Miejskiej, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach. Patrolowane będą promenady nad fosą miejską, bulwary nadodrzańskie i tereny rekreacyjne. Obecność patroli strażników miejskich poruszających się hulajnogami elektrycznymi ma działać także prewencyjnie na innych użytkowników tych pojazdów, którzy nie zawsze przestrzegają obowiązujących ich przepisów – powiedział Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia.

– Planujemy również przeprowadzenie cyklu zajęć dla uczniów szkół z zakresu bezpiecznego i zgodnego z obowiązującymi przepisami, korzystania z tego coraz bardziej popularnego środka transportu – Dodaje Forysiak.

Przekazany sprzęt marki Audi oraz ŠKODA charakteryzuje się świetną jakością wykonania oraz designem, który idealnie komponuje się z miejskim stylem. Dodatkowo hulajnogi wyposażone są w specjalne opony pneumatyczne zwiększające bezpieczeństwo podróży.
– Wrocław, będąc miastem inteligentnym, stawia na wykorzystywanie alternatywnych i ekologicznych form transportu, również w codziennej pracy służb miejskich. Hulajnogi i rowery przekazane przez Auto Group Polska niewątpliwie usprawnią działania Straży Miejskiej, zwłaszcza na terenach, do których trudno jest dotrzeć samochodem – powiedział Robert Bednarski, zastępca dyrektora ds. Smart City w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.


Przekazane hulajnogi są uzupełnieniem funkcjonujących już w mieście patroli zmotoryzowanych, rowerowych, pieszych oraz konnych.

To nie jedyne działania wspierające Straż Miejską. Przypomnijmy, że od 2019 r. Straż Miejska korzysta z nowej siedziby przy ulicy Na Grobli 14/16 – składa się ona z dwóch budynków oraz dużego parkingu, także z miejscami dla osób niepełnosprawnych. Służba została również wzmocniona nowymi 3 terenowymi samochodami specjalistycznymiZyskał także Oddział Ochrony Środowiska – zakupiono dodatkowy samochód terenowy, trzy kamery do monitoringu mobilnego oraz dwa wilgotnościomierze. Najpoważniejszą zmianą był zakup i dostawa 4 szt. bezzałogowych statków powietrznych wraz z niezbędnym osprzętem i oprogramowaniem do pomiaru oraz wykrywania związków chemicznych powstających w wyniku spalania odpadów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSobota z Zielonym Wrocławiem – zamień elektrośmieci na roślinki!
Następny artykułSparta Wrocław – Motor Lublin. Dziś Wielki Finał! Kto wygra?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.