Pierwszy pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej za nami! Tłumy ludzi i przepiękne widowisko [ZDJĘCIA, VIDEO]

0

W miniony weekend, odbył się pierwszy po ponad dwuletniej przerwie pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Widowisko zgromadziło tysiące wrocławian i turystów.

Zobacz wideo, jak świeci teraz fontanna!

fot. Hala Stulecia

Modernizacja obejmowała naprawę oświetlenia, okablowania, systemu wodno-pompowego, filtrów płukania wody oraz samej niecki fontanny. Wymiana części instalacji pozwoliła na nowo wydobyć potencjał fontanny, a nowe lampy po prostu zachwycają.

fot. Hala Stulecia

Pokazy specjalne będą odbywać się w piątki i soboty. Do harmonogramu wróciły też pokazy dzienne i wieczorne. Zawsze aktualny harmonogram pokazów dziennych, wieczornych i specjalnych znajduje się na halastulecia.pl.

fot. Hala Stulecia
Kolejny pokaz już w piątek 21 maja o godz. 21.45. Tym razem będzie to „Mikro & Makro Kosmos”.
fot. Hala Stulecia

Uruchomiona została też tzw. mała fontanna, która w gorące dni pozwala się ochłodzić w tryskających strumieniach wody, a wieczorami zachwyca zmieniającymi się, wielobarwnymi iluminacjami.

fot. Hala Stulecia

Fontanna Multimedialna na Pergoli została otwarta 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce. Dawniej na tym terenie znajdował się staw w kształcie półkola. Za charakterystyczny łuk Pergoli, na której znajduje się Fontanna, odpowiada Hans Poelzig – architekt i twórca sąsiedniego Pawilonu Czterech Kopuł. Dziś by Fontanna mogła stworzyć niesamowite artystyczne wodne widowiska wykorzystywane są 3 dysze ogniowe, 300 dysz wodnych i ponad 800 punktów świetlnych.

fot. Hala Stulecia

mat. Hala Stulecia Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW przypałacowym parku na wrocławskich Pawłowicach odbędą się Dni Przyrodników! [PROGRAM]
Następny artykułRany po oparzeniu: czym smarować, aby uniknąć blizn?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.