Pierwszy Moderus Gamma 2 dla Wrocławia opuścił fabrykę!

0

Jest nowoczesny, ekologiczny i oczywiście niebieski. Mowa o pierwszym Moderusie Gamma 2, który już za kilka tygodniu trafi do Wrocławia. Pierwszy egzemplarz opuścił właśnie bramy fabryki. Czekają go jednak jeszcze obowiązkowe próby, które przejdzie w Poznaniu.

Do końca 2021 r. do Wrocławia mają trafić pierwsze Moderusy Gamma 2 – tramwaje zaprojektowane specjalnie dla Wrocławia. Pierwszy z nowych pojazdów już opuścił zakłady firmy Modertrans Poznań i właśnie w Poznaniu przechodzi badania homologacyjne.

– Ta informacja oczywiście nas cieszy. Warto jednak pamiętać, że to dopiero pierwszy z 46 pojazdów, które ma nam dostarczyć Modertrans. Ponadto jesteśmy w trakcie przetargu na 40 innych tramwajów – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Nieustanie udoskonalamy nasz tabor. Niedawno ogłosiliśmy również przetarg na 11 autobusów elektrycznych.

Kolejne egzemplarze już powstają. Jak wygląda proces ich produkcji – można obejrzeć na zdjęciach, które zostały wykonane podczas wizyty w hali produkcyjnej Modertrans Poznań jeszcze przed opuszczeniem jej przez pierwszy wyprodukowany dla Wrocławia tramwaj.

Tramwaj szyty na miarę

Moderus Gamma LF 07 AC to pojazdy „szyte na miarę” dla MPK Wrocław. Tramwaj o długości 32 metrów będzie mógł zabrać na swój pokład 230 pasażerów. Nowy Moderus to pojazd nowoczesny i ekologiczny. Warto również wspomnieć, że tramwaj wyposażony jest w skrętne wózki, co będzie miało wpływ na mniejsze zużycie torowiska.

– Tramwaje będą w 100% niskopodłogowe. Dzięki temu są przyjazne seniorom, osobom niepełnosprawnym oraz matkom z dziećmi, a na tym szczególnie nam zależało – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK.

Blisko, co raz bliżej

W ostatnich dniach zakłady Modertrans Poznań w Biskupicach opuścił pierwszy Moderus Gamma 2. Teraz czekają go obowiązkowe testy homologacyjne, które należy wykonać przed dopuszczeniem tramwaju do ruchu. Do końca roku do Wrocławia trafi 6 takich pojazdów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak dojechać na wrocławskie cmentarze – Wszystkich Świętych
Następny artykułMaraton spacerowy po Wrocławiu! WrocWalk Marathon 2021 [TRASY, ZAPISY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.