Pierwsze pomysły na Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 [PALMY NA LEGNICKIEJ]

0
fot. wykop.pl (Reepo)

Dobre pomysły zmieniają Wrocław! Do 11 lutego każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić swój projekt i odmienić swoje podwórko lub osiedle.

Dzisiaj, 14 stycznia, wystartowała 8. edycja projektu dla mieszkańców- Wrocławski Budżet Obywatelski. Zameldowanie nie jest potrzebne, wystarczyć mieszkać we Wrocławiu i do 11 lutego złożyć swój pomysł! A może nawet kilka, bo liczba zgłoszeń jest dowolna. Zgłoszenia wysyła się elektronicznie bądź papierowo.

Na Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 zostanie przeznaczone 25 milionów złotych (aż 4 mln więcej niż wymaga ustawa. Projekty będą podzielone. Na osiedlowe, czyli takie, które oddziałują na tylko jedno osiedle, przeznaczono 9 mln. Maksymalny budżet na jeden projekt to 750 tysięcy. Ponadosiedlowe, oddziałujące na więcej niż jedno osiedle, to 16 mln, a maksymalna kwota za jeden projekt to 2 mln.

Głosowanie odbędzie się w dniach 18.09 – 05.10.2020. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać swój jeden głos, niezależnie od wieku, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Aby projekt został wybrany, musi zostać oddanych na niego co najmniej 100 ważnych głosów. 

Już w pierwszych godzinach wpłynęły między innymi takie zgłoszenia jak zasadzenie 500 palm na ulicy Legnickiej, Wodospad Niagara Wrocławska przy Wzgórzu Gajowym, Park „Archipelag Japoński- Wyspa Wschodzącego Słońca” czy reaktywacja Górki Szczepińskiej. Wszystkie projekty można zobaczyć TUTAJ.

Tutaj jest dostępna informacja o spotkaniach poświęconych WBO 2020.
Tutaj znajduje się więcej informacji na temat WBO 2020.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDom dla pary za 70tys pod klucz, czy to możliwe?
Następny artykuł5 fascynujących miejsc, do których dolecisz z Wrocławia w 2020r.! [ZDJĘCIA]