Pierwsze pomysły na Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 [PALMY NA LEGNICKIEJ]

0
fot. wykop.pl (Reepo)

Dobre pomysły zmieniają Wrocław! Do 11 lutego każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić swój projekt i odmienić swoje podwórko lub osiedle.

Dzisiaj, 14 stycznia, wystartowała 8. edycja projektu dla mieszkańców- Wrocławski Budżet Obywatelski. Zameldowanie nie jest potrzebne, wystarczyć mieszkać we Wrocławiu i do 11 lutego złożyć swój pomysł! A może nawet kilka, bo liczba zgłoszeń jest dowolna. Zgłoszenia wysyła się elektronicznie bądź papierowo.

Na Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 zostanie przeznaczone 25 milionów złotych (aż 4 mln więcej niż wymaga ustawa. Projekty będą podzielone. Na osiedlowe, czyli takie, które oddziałują na tylko jedno osiedle, przeznaczono 9 mln. Maksymalny budżet na jeden projekt to 750 tysięcy. Ponadosiedlowe, oddziałujące na więcej niż jedno osiedle, to 16 mln, a maksymalna kwota za jeden projekt to 2 mln.

Głosowanie odbędzie się w dniach 18.09 – 05.10.2020. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać swój jeden głos, niezależnie od wieku, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Aby projekt został wybrany, musi zostać oddanych na niego co najmniej 100 ważnych głosów. 

Już w pierwszych godzinach wpłynęły między innymi takie zgłoszenia jak zasadzenie 500 palm na ulicy Legnickiej, Wodospad Niagara Wrocławska przy Wzgórzu Gajowym, Park “Archipelag Japoński- Wyspa Wschodzącego Słońca” czy reaktywacja Górki Szczepińskiej. Wszystkie projekty można zobaczyć TUTAJ.

Tutaj jest dostępna informacja o spotkaniach poświęconych WBO 2020.
Tutaj znajduje się więcej informacji na temat WBO 2020.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane