Pierwsze takie lustro w przymierzalni w Polsce, które podpowie Ci jak się ubrać – [Salon Nike w Galerii Wroclavia]

0

Postępująca digitalizacja branży retail objawia się w wielu innowacyjnych produktach pojawiających się na rynku. Powstaje wiele ciekawych startupów, również w Polsce, które nawiązują do tego trendu. Firma Abyss Glass, która produkuje lustra interaktywne oraz oprogramowanie do zarządzania treścią podjęła współpracę z Adrenaline.pl Sp. z o. o. sp. k. – czołowym operatorem salonów stacjonarnych Nike i adidas w Polsce  Efektem wspólnych działań jest zainstalowane lustro interaktywne w salonie NIKE w galerii Wroclavia.

Co robi lustro interaktywne w przymierzalni?

Innowacyjne lustro znajdujące się w przymierzalni pozwala pozwala wchodzić w interakcje z klientami w dwojaki sposób:

  1. Najpopularniejsze produkty w salonie

Po wejściu do przymierzalni klient staje przed lustrem na którym widzi opcję wyboru płci. Wchodząc w interakcje z tym obszarem funkcjonalnym lustra może wykonać następujące kroki:

  • Po kliknięciu na jedną z płci i wstępnym targetowaniu, na powierzchni lustra wyświetlają się popularne i rekomendowane przez sklep produkty.
  • Po kliknięciu w dowolny z produktów, klient może zobaczyć jego zdjęcie oraz opis zawierający informację o materiałach z jakich został wykonany oraz jaki jest rodzaj jego zastosowania.
  • W przypadku, kiedy klientowi oglądany produkt się spodoba, ma on możliwość w bardzo prosty i intuicyjny sposób zamówić go bezpośrednio do przymierzalni już z poziomu lustra, przez jedno kliknięcie na jego powierzchni.
  • Obsługa sklepu otrzymuje szczegółowe powiadomienie zawierające o informacje o rodzaju, rozmiarze i kolorze produktu, na aplikację w tablecie i po kilku chwilach dostarcza je klientowi, który nie musi wychodzić z przymierzalni.
  1. Rekomendacje dla produktu przyniesionego do przymierzalniPo wejściu do przymierzalni z produktem istnieje także możliwość zeskanowania kodu kreskowego przez czytnik, który znajduje się na wygodnej wysokości po lewej stronie lustra. Skanowanie jest bardzo proste i równie skuteczne, jak te, które obserwujemy przy kasach dużych hipermarketów. Wystarczy zbliżyć do czytnika swój produkt a niemal natychmiast lustro rozpoznaje jego indeks.
  • Po zeskanowaniu elementu garderoby także dostajemy wartościowe informacje na jego temat,
  • Po prawej stronie na powierzchni lustra wyświetlają się rekomendowane pasujące produkty, które również możemy zamówić bezpośrednio do przymierzalni.
  • Firma Adrenaline.pl posiada dostęp do specjalnie przygotowanego panelu klienta, gdzie może zarządzać pulą przypisanych rekomendacji. Same rekomendacje opracowuje specjalista z działu handlowego, tak aby wytworzyć możliwie najdoskonalsze zestawy produktów.

Jakie korzyści daje lustro interaktywne w przymierzalni?

Najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania lustra w przymierzalni, to lepsze doświadczenie zakupowe klienta, który nie musi wychodzić  z przymierzalni po inny rozmiar lub pasujący dodatek. Dla sklepu istotną wartością jest fakt, iż dzięki rekomendacjom wyświetlanym na lustrze klient zdecyduje się na kupienie większej ilości produktów. Istotnym aspektem jest również zmniejszenie wskaźnika lost opportiunities, kiedy klient nie podejmuje ostatecznie decyzji zakupowej z powodu konieczności wychodzenia z przymierzalni w poszukiwaniu właściwego rozmiaru.

Lustro, to produkt, który naturalnie wpasowuje się w przestrzeń sklepowej przymierzalni. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość  społeczeństwa przyzwyczajona jest do korzystania z powierzchni dotykowych, dlatego umieszczenie dotykowego lustra interaktywnego w przymierzalni, to naturalny krok, który przyczynia się do zmian, które zachodzą w branży retailowej.

Autorem tekstu jest Paweł Kijko – Digital Manager sieci Adrenaline.pl – czołowego operatora salonów Nike i adidas w Polsce.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł56 miejsc we Wrocławiu, które oferują darmowe wejścia, promocje i rabaty w dniu Twoich urodzin [WROCŁAW ZA DARMO]
Następny artykułWrocław na weekend – 10 najciekawszych wydarzeń [9-11 listopada 2018]
Odkryj Wrocław na nowo