fot. Łukasz Borys

Pedet Renoma powstał, aby podbić serca miłośników wrocławskiej gastronomii. Przestrzeń zrealizowana przez studio 3XA, to nietuzinkowe miejsce na kulinarnej mapie stolicy Dolnego Śląska. Ten nowoczesny koncept w historycznej przestrzeni dawnego domu towarowego Wertheim został otwarty dla klientów i już zyskuje na popularności.

Pedet zlokalizowany jest w Renomie od strony placu Czystego. Na 700 mkw. swoje restauracje prowadzą najlepsi szefowie kuchni, których dania odzwierciedlają nowoczesne trendy street food’u.

fot. Łukasz Borys

Ta wyjątkowa przestrzeń, w której gastronomia, historia miejsca i kultura wzajemnie się przenikają, została otwarta 8 grudnia 2023 roku. Odwiedzający mogą już korzystać z czterech konceptów kulinarnych cenionych restauratorów. Nieszablonowe smaki serwują już pasjonaci kuchni włoskiej, hiszpańskiej, belgijskiej i amerykańskiej. Dominantą Pedetu jest spektakularny bar z wydzieloną strefą na wydarzenia kulturalno-artystyczne.

fot. Łukasz Borys

Wnętrze zaprojektowane przez wrocławskie biuro 3XA robi wrażenie. Architekci nawiązali
do wystroju lat 60-tych i 70-tych, czyli okresu świetności wrocławskiego Pedetu. W efekcie nowa przestrzeń na nowo interpretuje połączenie stylu art deco i elegancji Renomy. W aranżacji zostały również wprowadzone akcenty nawiązujące do czasów powojennych, gdy budynek funkcjonował jako Powszechny Dom Towarowy, czyli popularny Pedet.

fot. Łukasz Borys

„Charakter Pedetu w pełni oddaje jego nazwa – to unikatowy koncept gastronomiczny, mocno osadzony w lokalnych realiach i historii miejsca. W ofercie dominują koncepty kulinarne sygnowane głównie przez znanych lokalnych restauratorów. Wyjątkowy styl przejawia się również w wystroju wnętrza i charakterystycznych detalach architektonicznych. Miejsce stworzy docelowo siedem oryginalnych inicjatyw gastronomicznych, które zachęcają do odkrywania nowych smaków, celebrowania kultury jedzenia. Pedet Renoma dostarcza wartościowej rozrywki oraz integruje lokalną społeczność. Od samego początku przywiązywaliśmy ogromną wagę do efektu wizualnego przygotowywanej przestrzeni, starannie wyselekcjonowanej muzyki i obcowania ze sztuką – komentuje Barbara Wójcik, Asset Management & Leasing Director, Globalworth Poland.

fot. Łukasz Borys

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZimą nie tylko na jarmark – 4 pomysły na zimowe dni we Wrocławiu
Następny artykułWrocław: Przywitaj Nowy Rok na dachu z wyjątkowym widokiem! Sylwester na Tarasie Wdech/Wydech i Kolacja w Concordia Taste
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.