W niedzielę na Partynicach wystartuje tegoroczny cykl wyścigowy. Już w sobotę na ulice miasta wyruszą posłańcy na stylowych gentelman bike’ach. W ten oryginalny sposób Wyścigi konne Wrocław zaproszą mieszkańców na Otwarcie Sezonu. Każdy, kto spotka partynickich kurierów i zrobi im zdjęcie może wziąć udział w konkursie na fanpage’u wrocławskiego toru.

W tym sezonie czeka nas szesnaście mityngów, w tym po raz pierwszy eliminacja Crystal Cup – międzynarodowego cyklu gonitw typu cross country rozgrywanych na renomowanych torach Europy. Kolejną nowością będzie, powołany wspólnie z Bratysławą, Budapesztem i Pardubicami, Puchar Grupy Wyszehradzkiej. Nie zabraknie również wyścigowych klasyków znanych z ubiegłych lat. W czerwcu wrocławianki ponownie będą miały okazję założyć fantazyjne nakrycia głowy w trakcie trzeciej już edycji – Ladies Day. Z kolei we wrześniu konie zmierzą się w największej w Polsce gonitwie przeszkodowej – Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Totalizatora Sportowego. Kolejne wielkie wydarzenia to Dzień Województwa Dolnośląskiego oraz tradycyjny Hubertus wieńczący wyścigowy sezon.

W najbliższą niedzielę zobaczymy osiem gonitw, z czego pięć z płotami i przeszkodami. Swój udział zapowiedziała znakomita obsada koni i jeźdźców z Czech oraz z Polski. Oprócz końskiej dawki emocji na kibiców wrocławskiego hipodromu czekają również dodatkowe atrakcje. Otwarcie Sezonu uświetni uroczysta parada przed trybuną główną.  Najmłodsi jak zwykle będą mieli okazje do przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice. Również z myślą o nich, w strefie animacji dla dzieci, pojawi się karuzela wenecka, wodny zorbing, euro bungee, dmuchane zamki oraz nowe wyścigowe maskotki.

WTWK_1

W przerwie między gonitwami zobaczymy niezwykły pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, w wykonaniu studentki Królewskiej Wyższej Szkoły Jazdy, Blanki Satory. Na Partynicach zaprezentują się również mistrzowie Polski w ekstremalnej jeździe na monocyklach.

Wielkie Otwarcie Sezonu Wyścigowego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych –  Partynice już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 13:50. Wstęp na wyścigi konne jest bezpłatny.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJazda bez biletu? Tak, ale tylko z książką!
Następny artykułJuż dziś ruszyła rekrutacja do podstawówek.
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.