Palmiarnia w Wałbrzychu – najlepszy produkt turystyczny na Dolnym Śląsku w 2023 roku

0

Z okazji Światowego Dnia Turystyki, Dolnośląska Organizacja Turystyczna przyznała prestiżowy tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska Palmiarni w Wałbrzychu. To wyjątkowe wyróżnienie potwierdza jej wyjątkową pozycję jako atrakcji turystycznej na Dolnym Śląsku. Jednak zanim dowiemy się, dlaczego Palmiarnia zasłużyła na to wyróżnienie, poznajmy jej fascynującą historię.

Zimowy ogród i bukiet dla księżnej Daisy

Palmiarnia w Wałbrzychu to największy zimowy ogród w Polsce i jednocześnie uznawany za najpiękniejszy bukiet dla księżnej Daisy. To miejsce powstało na początku XX wieku i stanowi integralną część kompleksu Zamku Książ w Wałbrzychu. To misternie zaprojektowane szklane cudo, które później przybrało formę śląskiej secesji, zachowuje blask z czasów swojej budowy. Jednak to zimą Palmiarnia robi na turystach największe wrażenie. Jest doskonałym azylem na rodzinne wypady i romantyczne spotkania. Spacer po jej wnętrzu w towarzystwie egzotycznych roślin, palm, i soczyście zielonych roślin tropikalnych to niesamowite przeżycie.

Ogród Palmiarni

Niezwykłą transformację przeszło także otoczenie zabytkowego kompleksu zamkowego. Ogród Palmiarni prezentuje się imponująco o każdej porze roku, a ponad połowa zabytkowych, ponad stuletnich szklarni odzyskała swój oryginalny blask. To miejsce łączy w sobie zarówno historię, jak i współczesność, tworząc wyjątkową atmosferę dla odwiedzających.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna od wielu lat organizuje konkurs na zakończenie letniego sezonu, który wskazuje turystyczne gwiazdy regionu. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu nagrodzenie atrakcji turystycznych, regionów oraz imprez, które przyciągają turystów, ale równie istotne jest ich wpływ na rozwój branży turystycznej. W konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska w 2023 roku, Palmiarnia w Wałbrzychu stanęła na podium, zdobywając prestiżowy Certyfikat POT. Oprócz niej, wyróżnienia zdobyły również Dolnośląska Kraina Rowerowa, obejmująca obszar Doliny Baryczy, oraz Bitwa o Twierdzę Kłodzką.

To istotne wyróżnienie dla Palmiarni w Wałbrzychu, ponieważ konkurs Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej stanowi prestiżowe wydarzenie w branży turystycznej, a zwycięzcy są rekomendowani do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Nagroda dla prezeski Zamku Książ

W Światowy Dzień Turystyki, Dolnośląska Izba Turystyczna nie zapomniała także o innych osobach zasłużonych dla rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku. Prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska, otrzymała złotą odznakę DIT w uznaniu jej zasług dla rozwoju turystyki i samorządu branżowego. To dowód na to, że rozwój turystyki w regionie jest efektem współpracy wielu osób i instytucji.

Palmiarnia w Wałbrzychu to nie tylko wspaniała atrakcja turystyczna, ale także przykład tego, jak dziedzictwo kulturowe może żyć i rozwijać się w nowoczesnym świecie. Jej nagroda jako Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska to dowód na to, że warto ją odwiedzić i cieszyć się jej urodą przez cały rok.

Adres:
ul. Wrocławska 158,
58-306 Wałbrzych

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-18:00
sobota-niedziela: 9:00 – 19:00

Cennik:
Bilet N: 25 zł
Bilet U: 19 zł

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułArboretum Wojsławice – jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia jesienią na Dolnym Śląsku
Następny artykułSpektakularna atrakcja we wrocławskim ZOO! Dzika Afryka – Garden of Lights [NOWOŚĆ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.