Arboretum Wojsławice – jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia jesienią na Dolnym Śląsku

0
fot. Arboretum Wojslawice

Jesień jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych pór, by odwiedzić Arboretum w Wojsławicach na Dolnym Śląsku. To magiczne miejsce wraz z nadejściem jesieni staje się prawdziwym rajem dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów.

W Arboretum Wojsławice przygotowano wyjątkowe wydarzenie na zakończenie sezonu 2023 – Dzień Drzewa, który odbędzie się 22 października. To ostatni moment, by podziwiać to miejsce w tegorocznym sezonie, więc nie można przegapić tej okazji!

fot. Arboretum Wojslawice

Ostatni dzień w Arboretum w 2023 roku

termin: 22 października

WYSTAWA florystyczna „Kwiecista Moc Drzewa”

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 18:00. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać wyjątkowe kompozycje florystyczne przygotowane przez słuchaczy Szkoły Policealnej „Cosinus” z Wrocławia. To prawdziwa uczta dla oczu, która ukazuje magię drzew i kwiatów.

WARSZTATY florystyczne „Roślinna biżuteria” oraz „Jesienne lampiony”

W godzinach 10:00-15:00 nauczyciele i uczniowie Szkoły Policealnej „Cosinus” z Wrocławia poprowadzą warsztaty, na których każdy będzie mógł stworzyć własne dzieła związane z naturą. „Roślinna biżuteria” i „Jesienne lampiony” to inspirujące zajęcia dla wszystkich miłośników rękodzieła i piękna przyrody.

WARSZTATY z malowania akwarelami „Akwarela botaniczna”

Dla tych, którzy preferują tworzenie sztuki w formie malarskiej, Magdalena Wysmyk poprowadzi warsztaty malowania akwarelami o tematyce botanicznej w godzinach 10:00-15:00. To wyjątkowa okazja, aby uwiecznić piękno drzew i roślin na papierze.

POKAZ rzeźbienia w drewnie

O godzinie 10:00 zapraszamy na pokaz rzeźbienia w drewnie prowadzony przez Paulinę Kuczmę. To doskonała okazja, aby poznać tajniki tej sztuki i zobaczyć, jak z drewna powstają piękne dzieła.

POKAZ alpinistycznej pielęgnacji drzew

Dla tych, którzy interesują się pielęgnacją drzew, o godzinie 11:00-13:00 Marek Przekwas i Mateusz Łoś zaprezentują alpinistyczną pielęgnację drzew. To niezwykle ciekawe i przydatne informacje dla wszystkich, którzy dbają o drzewa w swoich ogrodach.

WSPINACZKA drzewna dla najmłodszych

Dla najmłodszych miłośników przyrody przygotowano wspaniałą atrakcję – w godzinach 12:00-15:00 Szymon Pastuszka, Aleksander Golis oraz Grzegorz Nowak poprowadzą wspinaczkę drzewną. To niesamowita przygoda, która pozwoli dzieciom poczuć się jak małe wiewiórki.

WYKŁAD pt. „Drzewo”

O godzinie 12:00 odbędzie się wykład pt. „Drzewo”, który wygłosi dr hab. Ewa Zaraś z Katedry Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW w Warszawie. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat drzew i ich znaczenia dla środowiska.

SPACER z przewodnikiem „Ostatnie jesienne zachwyty”

Pracownicy Arboretum Wojsławice serdecznie zapraszają na spacer z przewodnikiem o godzinie 13:00. To doskonała okazja, aby poznać tajniki tego wyjątkowego miejsca i podziwiać ostatnie jesienne zachwyty natury.

KONCERT z cyklu „Muzyka w Ogrodzie”

Na zakończenie dnia, o godzinie 16:00, na wszystkich miłośników muzyki czeka koncert z cyklu „Muzyka w Ogrodzie”. Wojtek Kiełbasa z zespołem wystąpi, prezentując utwory takich artystów jak Coldplay, Ed Sheeran oraz Happysad. To doskonała okazja, aby relaksując się w otoczeniu pięknych drzew, delektować się wspaniałą muzyką.

Dzień Drzewa na zakończenie Sezonu 2023 w Arboretum Wojsławice to wyjątkowa okazja, by połączyć się z naturą i uczcić piękno drzew. To jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia jesienią na Dolnym Śląsku, więc nie przegapcie tej okazji!

Zaplanujcie wizytę i cieszcie się urokiem tego magicznego miejsca.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd tradycji do nowoczesności: jak zmienia się polska architektura mieszkalna?
Następny artykułPalmiarnia w Wałbrzychu – najlepszy produkt turystyczny na Dolnym Śląsku w 2023 roku
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.