Olbrzymi mural na Psim Polu [GALERIA]

0

Collins Aerospace oficjalnie odsłonił mural stworzony przez lokalnego artystę.

We Wrocławiu, na Psim Polu powstał mural przy ulicy Bierutowskiej, który 13 maja został oficjalnie odsłonięty przez członków Zarządu Collins Aerospace oraz Prezesa Spółdzielni Sabat. Do jego stworzenia przyczyniła się firma Collins Aerospace, która do współpracy zaprosiła lokalnego artystę Filipa SkontaNiziołka.

Koncepcja muralu pojawiła się, gdyż chcieliśmy podkreślić lotniczą tradycję Psiego Pola, w którą od lat wpisuje sięnasza firma. Przyglądając się tej dzielnicy, nie można nie zauważyć, iż aeronautyka jest nieodzowną jej częścią – mówi Ilona Gembarzewska, Dyrektor Personalny w Collins Aerospace – Wspólnym zamysłem było stworzenie czegoś atrakcyjnie wizualnego dla społeczności Psiego Pola, a równocześnie zaznaczenie naszej obecności w tej dzielnicy Wrocławia. Szczęśliwe złożyło się, iż Filip SkontNiziołek pochodzi właśnie z tych okolic. Koncepcja muralu powstawała wspólnie, choć to Filip nadał mu oczywiście ostateczny wygląd – dodaje Ilona Gembarzewska.

Budynek nie został wybrany przypadkowo. Pod adresem Bierutowska 8 mieści się blok, w którym od lat mieszkają pracownicy związani z PZL Hydral. Firma w 2010 została zakupiona przez UTC Aerospace Systems Wrocław Sp. z o.o., a w 2018 przez połączenie z Rockwell Collins zmieniła nazwę na Collins Aerospace. Mural wielkości 35 x11 m2 umieszczony jest na ścianie, która widoczna jest od strony ulicy Jana III Sobieskiego oraz wielu punktów Psiego Pola i Zakrzowa.

Collins Aerospace do współpracy zaprosił Filipa SkontaNiziołka, który od lat tworzy murale na Psim Polu oraz we wrocławskiej przestrzeni miejskiej.

Mural podzielony jest na 3 części: na dole widnieją budynki – symbole Wrocławia – Hala Stulecia oraz iglica. W środkowej części umieszczone zostało oko – oko wizjonera, trochę oko artysty, oko każdego z nas, które patrzy w przyszłość, na lecący samolot, będący platformą do przenoszenia marzeń – tłumaczy Filip SkontNiziołek.

Collins Aerospace Wrocław jest częścią Collins Aerospace będącego jednym z oddziałów amerykańskiej korporacji United Technologies (UTC). Wrocławski oddział rozwija się dynamicznie od 2010 roku, produkując układy paliwowo-regulacyjne do silników lotniczych oraz układów, wyrobów i detali hydraulicznych służących do sterowania i kontroli lotu w samolotach lub śmigłowcach. Obecnie zakład zatrudnia ponad 1200 osób.

Oficjalne odsłonięcie muralu nastąpiło 13 maja 2019.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż wkrótce rusza Jarmark Świętojański 2019 we Wrocławiu [CO, GDZIE, KIEDY]
Następny artykułPrzygotowanie Odry do Triathlonu Wrocław trwa!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.