Już wkrótce rusza Jarmark Świętojański 2019 we Wrocławiu [CO, GDZIE, KIEDY]

0
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com

Przestrzeń wrocławskiego Rynku już wkrótce zamieni się w magiczny świat Ogrodów Świętojańskich. Klimat,,ognia i wody’’ zawita do nas już 17 maja i trwać będzie do 24 czerwca, a to za sprawą Jarmarku Świętojańskiego. Wydarzenie zlokalizowane będzie na Rynku przy Pręgierzu, ulicach Oławskiej i Świdnickiej. Prace montażowe rozpoczęły się już 10 maja.

Świętojańskie plażowanie

Gorący piasek na jedynej we Wrocławiu plaży w centrum miasta, kolorowe leżaki, kwitnące ogrody świętojańskie – wprowadzą odwiedzających w letni, sielski nastrój. Plaże, jak co roku będą tworzyły atrakcyjną strefę wypoczynku – obszar, który będzie kojarzyć się z wakacjami i świeżością. To wszystko utrzymane w wakacyjnym klimacie będzie dostępne przez ponad miesiąc na wrocławskim Rynku.

Wśród Plaż Świętojańskich powstanie strefa relaksu. Pośród piaszczystych nadmorskich pergol poczujemy prawdziwie letni klimat plażowania, delektując się orzeźwiającymi napojami w towarzystwie przyjaciół, rodziny czy siebie samego.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Relaks wśród ogrodów świętojańskich na wrocławskim Rynku

Na tle zabytkowej części Rynku – obszar wokół Pręgierza zamieni się ponownie w zielone i kolorowe otoczenie.

Obszar tegorocznych Ogrodów Świętojańskich zostanie wzbogacony o nowe konstrukcje ogrodowe. W tym roku aranżacje ogrodów tradycyjnie zlokalizowane będą w okolicy Pręgierza, wokół domku z napojami Młynówka. Pojawią się nowe rośliny oraz nowoczesna architektura ogrodowa. Nie zabraknie ciekawych zestawień, naturalne materiały połączone zostaną z roślinnością. Dzięki temu zachowana zostanie swoboda i lekkość kompozycji ogrodowych.

Pośród zieleni i letnich, koktajlowych aranżacji będzie można zrelaksować się i miło spędzić czas.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Smakowite pyszności z różnych stron świata

Różnorodne smakołyki, tradycyjne polskie specjały – wszystko to zagości na wrocławskim Rynku.
Między innymi: węgierski kołacz, francuskie naleśniki. Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, żeli, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Odpoczywając w zaciszu Ogrodów Świętojańskich będzie można także ugasić pragnienie, kosztując napojów z domku pod nazwą Młynówka.

Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie góralskich oscypków, litewskich wędlin, chlebów i sękaczy, tureckiej baklavy.

Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach

W centrum Wrocławia znów pojawią się drewniane domki. Tradycyjnie Jarmark odbędzie się wzdłuż ulicy Świdnickiej oraz ulicy Oławskiej. Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej, bursztynów, ekologicznych wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.

Oprócz naszych regionalnych wyrobów będzie można zakupić również wyjątkowe produkty z zagranicy: Tybet, Nepal, Indie, Tajlandia, Mozambik, Kongo czy Uganda wprowadzą trochę egzotyki do Europejskiej Stolicy Kultury.

Nowością będą wykonane ręcznie torebki damskie inspirowane lokalną kulturą mazurskich rejonów oraz zwiewne szale i delikatne apaszki.

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Atrakcje Jarmarku Świętojańskiego – doskonała zabawa w letnim klimacie

Jarmark Świętojański to nie tylko letnie, magiczne ogrody i szał zakupów w drewnianych domkach. Nie zabraknie atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wystawa prac wrocławskich florystów, warsztaty florystyczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych utrzymane w letnim, radosnym klimacie są nieodzowną częścią Jarmarku Świętojańskiego. Szczegółowy program wydarzeń:

Jarmark Świętojański potrwa 17 maja do 24 czerwca 2019 r. Codziennie od godz. 10.00

Więcej informacji na:
jarmarkswietojanski.com

facebook.com/JarmarkiSwietojanskie

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, największe święto kina dokumentalnego w Polsce
Następny artykułOlbrzymi mural na Psim Polu [GALERIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.