Okaleczone książki Olgi Tokarczuk trafią na licytację

0

12 października startuje Bruno Schulz. Festiwal 2021 – otworzy go nietypowe wydarzenie  – “Aukcja okaleczonych książek Olgi Tokarczuk”. Spotkanie, które poprowadzą Mariusz Szczygieł i Irek Grin odbędzie się tylko i wyłącznie online, bez udziału publiczności.

– Czerwcowy wywiad Olgi Tokarczuk dla „Corriere della Sera” w wyniku kłamliwej manipulacji, nagłośnionej jako zrównanie przez Tokarczuk sytuacji w Polsce z sytuacją na Białorusi, spowodował „wielką narodową akcję odsyłania książek” noblistce. Naród okazał się około trzydziestoosobową, w większości anonimową grupą ludzi, którzy zdecydowali się nie tylko odesłać książki autorce, lecz także barbarzyńsko je zniszczyć. – informuje Fundacja Olgi Tokarczuk
Zgodnie z zapowiedzią Fundacja Olgi Tokarczuk (we współpracy z Bruno Schulz. Festiwal) organizuje aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na działania statutowe fundacji ze szczególnym uwzględnieniem § 7 ust. 6 statutu, który stanowi o „działalności upowszechniającej ochronę i rozwój wolności i praw człowieka związanej w szczególności z ochroną i promowaniem wolności słowa, swobodnej wymiany myśli i idei oraz równego traktowania, jak również przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na m.in. tożsamość, orientację seksualną i płeć” – innymi słowy: środki finansowe pozyskane w czasie aukcji, zgodnie ze złożoną w czerwcu obietnicą, zostaną przekazane na rzecz organizacji zajmującej się prawami osób LGBT+.
Szczegóły organizacyjne i przewodnik dla chcących wziąć udział w aukcji zostaną przedstawione przez prowadzących w trakcie wydarzenia.

Wydarzenie online (12.10, 18.00) będzie transmitowane na stronach: Bruno Schulz. Festiwal, Fundacja Olgi Tokarczuk, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWielki Festiwal Roślin We Wrocławiu. Już w weekend! [JESIENNA EDYCJA]
Następny artykułAkcja sprzątania świata! Spotkajmy się nad Odrą
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.