1 stycznia ruszyły zapisy na jubileuszową, 10. edycję Nocnego Wrocław Półmaratonu, a już teraz organizatorzy mogą świętować ogromne zainteresowanie. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin od otwarcia rejestracji, 7 tysięcy miłośników biegania zdecydowało się na uczestnictwo w jednym z najbardziej widowiskowych biegów w Polsce. Przy poprzedniej edycji, taka liczba zapisanych została osiągnięta miesiąc później.

Olbrzymie zainteresowanie

Nocny Wrocław Półmaraton od lat cieszył się dużą popularnością, ale takich liczb nie widziano we Wrocławiu od dawna. Bardzo pozytywny odbiór 9. edycji wydarzenia wyraźnie przełożył się na wyniki sprzedażowe. 70% dostępnych miejsc zapełniło się w ciągu doby
od otwarcia zapisów. To liczby nieporównywalne do żadnej innej imprezy biegowej w Polsce.

Na na liście startowej poznańskiego półmaratonu widnieje nieco ponad 3,2 tys. zawodników, choć impreza odbywa się w kwietniu. Na marcowy bieg w Warszawie zarejestrowała się podobna liczba uczestników. Na Nocny Wrocław Półmaraton czeka już 7 tysięcy biegaczy, choć wydarzenie odbędzie się dopiero w czerwcu.

Jednym z kluczowych elementów sukcesu Nocnego Wrocław Półmaratonu jest jego wyjątkowa tożsamość. Bieg nie jest jedynie sportowym wydarzeniem, ale także kulturalnym i społecznym świętem. Charakterystyczna trasa, prowadząca przez najpiękniejsze zakątki nocnego Wrocławia nadaje wydarzeniu niepowtarzalny urok. Magiczne iluminacje, koncerty na trasie i liczne specjalne atrakcje dla uczestników sprawiają, że sportowcy z całego świata chcą zagwarantować sobie miejsce na liście startowej na pół roku przed rozpoczęciem zawodów.

X Nocny Wrocław Półmaraton

10., jubileuszowa edycja biegu odbędzie się 15 czerwca 2024 roku. Warto zapisać tę datę
w swoim biegowym kalendarzu. Organizatorzy już rozpoczęli pracę nad stworzeniem wyjątkowego wydarzenia. Mamy ambicję, by 10. odsłona naszego półmaratonu była absolutnie niesamowita – mówi Łukasz Sarapuk, szef projektu. Dlatego już w listopadzie rozpoczęliśmy pracę, żeby przygotować niezapomniane zawody. Dążymy do tego, żeby jubileuszowa edycja biegu zapisała się złotymi zgłoskami w historii wrocławskiego sportu.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowania do tegorocznej edycji idą pełną parą,
a uczestnicy mogą spodziewać się wielu niespodzianek i nowości. Dla wielu biegaczy udział w Nocnym Wrocław Półmaratonie to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również okazja do poznania nowych ludzi, odkrycia uroków nocnego Wrocławia i przeżycia niezapomnianych chwil.

Warto pospieszyć się z zapisami – na liście startowej zostało już tylko 3 tys. miejsc. Rejestracji można dokonać na www.mcs.wroc.pl/polmaraton.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrzegląd tanich lotów z Wrocławia w styczniu 2024 [6 kierunków do 200 zł w obie strony]
Następny artykułCo robić za darmo we Wrocławiu? 8 pomysłów na styczeń
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.