Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni 2022! [TERMIN, BILETY]

0
fot. Dolny Śląsk

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni – magiczne miejsce na mapie Dolnego Śląska. Zamek Książ i jego otoczenie zachwycają o każdej porze roku. Jednak jesienią i zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej palmiarni.

Trasa przy Zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziecie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy, tworzących trasę „Średniowieczny Książ”. Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.

W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich…zamkowe koty.
Psotne kocury pochowają się po terenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów, będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu.

Oprócz tysiąca światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy
projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jej śmierci.

Druga część Ogrodów Światła znajduje się pobliskiej palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.

Miejsce: Zamek Książ i Palmiarnia w Wałbrzychu
Termin: 29 października – 28 lutego.

Godziny otwarcia:
niedziela – czwartek od 17:00 do 20:00
piątek – sobota od 17:00 do 21:00

Bilety wstępu:

2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny – 59 zł
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy2 – 49 zł

Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł
Ogrody Zamek bilet ulgowy – 33 zł

Zapłać bonem turystycznym! Ogrody Zamek bilet normalny – 59 zł (w tym bon żywieniowy na 20 zł do wydania w zamkowych gastronomiach3)

Zapłać bonem turystycznym! Ogrody Zamek bilet ulgowy – 53 zł (w tym bon żywieniowy na 20 zł do wydania w zamkowych gastronomiach3)

Ogrody Palmiarnia bilet normalny – 25 zł
Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 20 zł
Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dolny Śląsk: Tu zobaczysz magiczne iluminacje. 6 niezwykłych miejsc!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJakie technologie są przyszłością Wrocławia? Sprawdź na EXPO Made in Wroclaw!
Następny artykułPozycjonowanie w Google dla firm z Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.