Odnowią 200 par butów dla potrzebujących! Możesz oddać obuwie i pomóc

0

Z okazji zbliżających się świąt Wroclavia nawiązała współpracę z warsztatem renowacji obuwia Pucybuty, by wesprzeć podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Wszyscy odwiedzający Wroclavię mogą włączyć się do akcji, nadać swoim butom drugie życie i pomóc potrzebującym w tym szczególnym czasie.

Magiczna atmosfera, przedświąteczne zakupy, przygotowania do kolacji wigilijnej – kilka grudniowych tygodni to zwykle wyjątkowy i radosny czas. Chociaż tegoroczne święta z pewnością będę inne niż poprzednie, nie powinniśmy zapominać o tych, którzy borykają się z trudnościami każdego dnia. Dlatego właśnie Wroclavia zorganizowała akcję charytatywną, do której mogą się przyłączyć wrocławianie i goście centrum handlowego.

Oddaj buty potrzebującym

10 grudnia wewnątrz Wroclavii pojawi się specjalny pojemnik, w którym wszyscy chętni będą mogli zostawiać buty dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jak włączyć się do akcji? Wystarczy przynieść do Wroclavii używane, ale niezniszczone buty i samodzielnie umieścić je w pojemniku, znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny. 

Odbiorą je stamtąd pracownicy Pucybutów, by wyczyścić i przygotować obuwie do przekazania potrzebującym: – Gorąco zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji. Z uwagą traktujemy potrzeby społeczne pojawiające się w naszym otoczeniu, dlatego po raz kolejny chcemy wesprzeć  podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Co więcej, to ważna inicjatywa w kontekście ekologii i recyklingu w modzie – dzięki akcji możemy nadać nieużywanym już butom nowe życie. Warto pamiętać o tym, że zamiast wyrzucać rzeczy, które dla nas nie mają już wartości, możemy wprowadzić je znów w obieg i pomagać innym. Zbiórkę obuwia planujemy prowadzić od 10 do 20 grudnia, ale jeśli spotka się ona z bardzo dużym zainteresowaniem, bierzemy pod uwagę możliwość przedłużenia akcji – mówi Anna Kula, rzecznik prasowy Wroclavii.

Czyszczenie i drobne naprawy zebranego obuwia

Buty zebrane we Wroclavii trafią do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia, która jest partnerem świątecznej akcji charytatywnej Wroclavii. Centrum handlowe sfinansuje  specjalistyczne czyszczenie oraz drobne naprawy butów ze zbiórki, które to naprawy wykonają doświadczeni pracownicy Pucybutów. W ramach akcji planowane jest zebranie 200 par obuwia, które następnie trafi do potrzebujących: – Działalność charytatywna jest dla nas bardzo ważna i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielkie gesty mają duże znaczenie. W naszej firmie wierzymy w prostą zasadę – dobro zawsze wraca. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich wrocławian do włączenia się w świąteczną akcję we Wroclavii – mówi Anna Bartoszek, właścicielka firmy Pucybuty.

Zbiórka obuwia – jak to działa?

Wystarczy znaleźć w szafie buty, których po prostu nie używamy. Najlepiej, by było to obuwie zimowe – damskie lub męskie. Buty powinny być niezniszczone – bez tłustych plam, bez rozdarć, pęknięć i dziur, bez wyraźnych śladów zasolenia oraz bez widocznych zdeformowań, np. wykrzywionych pięt. Kiedy już wybierzemy obuwie do przekazania, należy przynieść je do Wroclavii i samodzielnie umieścić w pojemniku – znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny.

Ważne, by buty były związane ze sobą sznurówkami lub spięte rzepami, bez pudełka, reklamówki i innych opakowań. Około 20 grudnia Pucybuty zabiorą obuwie do swojego warsztatu, a kiedy tylko wszystkie będą wyczyszczone, zostaną przekazane przez Wroclavię podopiecznym wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin centrum i udziału w świątecznej akcji charytatywnej!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFlagi Unii Europejskiej zawisną od dziś w prawie całym Wrocławiu! Z Ratusza wybrzmi hymn Unii
Następny artykułRok po Noblu: spotkanie z Olgą Tokarczuk, koncert i ogłoszenie wyników konkursów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.