Flagi Unii Europejskiej zawisną od dziś w prawie całym Wrocławiu! Z Ratusza wybrzmi hymn Unii

0

Błękitna flaga z dwunastoma złotymi gwiazdami przez trzy dni (9-11 grudnia) zdobić będzie budynki Urzędu Miejskiego, wrocławskie tramwaje i autobusy, czy wybrane budynki wrocławskich instytucji i spółek miejskich.

Dodatkowo, dziś, na membranie Stadionu Miejskiego, wyświetlona zostanie flaga unijna, a w czwartek z wieży ratuszowej w Rynku wybrzmi hymn Unii Europejskiej – Oda do radości. To wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji #PotrzebUEmy, której celem wszystkich działań jest zwrócenie uwagi na to, jak bardzo polskie miasta, miasteczka i wsie rozwinęły się dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej.

Wybór trzech konkretnych dni nie jest przypadkowy. Kolejna tura negocjacji budżetowych w UE odbędzie się właśnie 10-11 grudnia podczas szczytu Rady Europejskiej. Unijni liderzy podejmą wówczas próbę rozwiązania obecnej sytuacji, w której Polska i Węgry zapowiadają zawetowanie projektu wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027.

Od czasu wejścia do Unii Europejskiej Wrocław, jako beneficjent otrzymał ponad 2,6 mld zł dofinansowania na ok. 500 projektów. Gdyby, zgodnie z mapą dotacji, zsumować całość środków europejskich, po które sięgnęły wrocławskie uczelnie, przedsiębiorcy, instytucje czy NGOsy możemy mówić o kwocie niemal 20 miliardów złotych tylko na terenie Wrocławia – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prezydent Wrocławia zaznacza jednocześnie: – Unia Europejska to nie tylko wsparcie finansowe, to wspólnota: narodów, ludzi, wartości, praw. Projekt społeczny, gospodarczy i polityczny. Jesteśmy Polakami, ale jednocześnie jesteśmy Europejczykami. I tak jak Europa potrzebuje nas, tak też my potrzebujemy Europy.

W ramach akcji #PotrzebUEmy w wielu miejscach Wrocławia pojawi się flaga unijna. Poza wymienionymi już miejscami flaga zawiśnie także na Hali Stulecia, która dodatkowo podświetlona zostanie na niebiesko. Flagi pojawią się także na wielu miejskich instytucjach oraz na wrocławskich tramwajach i autobusach.

Ciekawie zapowiada się czwartek: o godz. 8.30 w obecności Prezydenta Wrocławia i Straży Miejskiej wciągnięta na maszt przed ratuszem zostanie flaga unijna, a w samo południe z wieży ratuszowej zabrzmi hymn Unii – Oda do radości.

Działania w wielu miastach mają także przypomnieć o liście wysłanym do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli vor den Leyen. W liście (załącznik) polscy i węgierscy samorządowcy proponują, aby UE wykorzystała środki pierwotnie przydzielone Polsce i Węgrom na utworzenie Funduszu Odbudowy i Zwiększenia Odporności dla polskich i węgierskich samorządów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe byłoby trwałe ożywienie gospodarcze, oparte na sprawiedliwości społecznej.

Więcej informacji, w tym film prezentujący zrealizowane inwestycje we Wrocławiu – z dotacją unijną – można znaleźć na stronie: https://www.wroclaw.pl/portal/samorzady-dla-polski-potrzebuemy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa Biskupinie stanął POTĘŻNY paczkomat
Następny artykułOdnowią 200 par butów dla potrzebujących! Możesz oddać obuwie i pomóc
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.