Oddaj krew przy Magnolia Park i otrzymaj sadzonkę lawendy

0

„Oddaj krew ludziom, nie komarom” – pod tym hasłem w najbliższy czwartek na parkingu przy Magnolia Park odbędzie się akcja krwiodawstwa. Każdy dawca krwi otrzyma w prezencie sadzonkę lawendy.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponownie zaparkuje na parkingu przy Magnolia Park. 12 maja w godzinach 10.00-14.00 wszyscy chętni będą mogli oddać krew pod okiem specjalistów, a w zamian otrzymać sadzonkę pachnącej lawendy od firmy VACO Retail.

– Lawenda jest znana jako roślina, która skutecznie odstrasza komary. Taką sadzonkę możemy posadzić w doniczce na balkonie lub ogrodzie, co zapewni nam spokojne wieczory bez irytujących komarów – mówi Paweł Zabilski z VACO Retail. Jak dodaje, każdy, kto w czwartek przyjdzie oddać krew, otrzyma właśnie taką pachnącą „ochronę” na wiosnę i lato przed tymi owadami.

Wszyscy chętni, którzy 12 maja będą chcieli oddać krew, powinni zabrać ze sobą dowód osobisty i jeżeli posiadają – legitymację honorowego dawcy krwi. Dodatkowo przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i pić dużo wody oraz soków owocowych.

To już tradycja, że Magnolia Park włącza się w zbiórkę krwi w mobilnym krwiobusie. Wiemy, że zbliżający się okres wakacyjny jest szczególnie trudny dla stacji krwiodawstwa, gdyż to właśnie latem krwi brakuje najbardziej. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa i pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Przy krwiobusie będzie można zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrody ufundowane przez VACO Retail. Dla dzieci zostanie zorganizowany również kącik plastyczny, gdzie królować będzie oczywiście temat owadów.

Dodatkowo w czwartek do zdobycia będą również hotele dla owadów, czyli specjalne budki, które dają owadom schronienie i możliwość budowy gniazd, a tym samym umożliwiają przetrwanie w chłodniejszych miesiącach roku. Hotel dla owadów otrzyma każdy, kto 12 maja zakupi za kwotę 39 zł produkty VACO w hipermarkecie Carrefour i drogeriach Super-Pharm oraz Rossmann w Magnolia Park. Hotel dla owadów będzie można odebrać na stanowisku VACO przed centrum handlowym po okazaniu paragonu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOsiem miejsc na spokojny relaks nad wodą w okolicy Wrocławia, o których mogliście nie słyszeć!
Następny artykułTramwaje wracają na swoją stałą trasę do Leśnicy [SZCZEGÓŁY]
Redaktor naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.