Od soboty kierowcy pojadą nową jezdnią ulicy Kosmonautów!

0
fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Od soboty 14 stycznia kierowcy pojadą nową blisko 2 kilometrową jezdnią ulicy Kosmonautów. Drogowcy rozpoczną tym samym przebudowę jezdni północnej, tej po której dotychczas odbywał się ruch samochodów.

Docelowo na ul. Kosmonautów od ul. Fieldorfa do kąpieliska Glinianki będą dwa pasy ruchu w każdą stronę, a okolicy skrzyżowań możliwości dla kierowców będzie jeszcze więcej. Kompleksowa przebudowa ulicy Kosmonautów na tym odcinku jest realizowana w ramach dokończenia obwodnicy Leśnicy.

W ramach przebudowy ul. Kosmonautów w pobliżu planowanego szpitala powstała duża pętla autobusowa.

Po stronie południowej nowej jezdni wybudowany został nowy oświetlony chodnik. Obok pobiegnie droga dla rowerów. Drogę dla rowerów i chodnik zaplanowano także po stronie północnej jezdni. Powstaną one w tym roku. Torowisko docelowo będzie zielone. Wykonawca ułoży na nim rozchodnik po kolejnym podbiciu, które jest zaplanowane w tym roku.

Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 181 milionów złotych.

Planowane zakończenie budowy na ul. Kosmonautów to trzeci kwartał 2023 roku.

mat. Wrocławskie Inwestycje

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł15 lat rowerowego Wrocławia – Coś się kończy, Coś się zaczyna
Następny artykułPrzedwojenny Wrocław a społeczność żydowska
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.