O homoseksualnej parze pingwinów z wrocławskiego ZOO, która udekorowała swoje legowisko różowym flamingiem

0
fot. ZOO Wrocław

We wrocławskim ZOO pingwiny są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt. Odwiedzający ogród z niecierpliwością czekają na porę karmienia, by obserwować popisy ptaków. 

Niedawno w ZOO Wrocław miała miejsce ciekawa sytuacja, która przyciągnęła jeszcze więcej par oczu w stronę uroczych pingwinów. Nie jest tajemnicą, że w świecie zwierząt bardzo często mają miejsce związki homoseksualne, tak też jest w przypadku ptaków z wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

fot. ZOO Wrocław

,,Nasza jednopłciowa para pingwinów Bluey i Forest postanowiła udekorować swoją willę używając różowego flaminga jako rzeźby do postawienia w salonie.

Wcześniej była to po prostu zabawka, która pływała po basenie jako dekoracja, ale chłopaki uznali, że zdecydowanie lepiej nada się na wystrój wnętrza ich gniazda.” – informują pracownicy ZOO Wrocław

Jak to jest z homoseksualnością u pingwinów?

Co ciekawe zawiązywanie nieheteronormatywnych relacji dotyczy ponad 1500 gatunków zwierząt. U pingwinów przylądkowych homoseksualne pary odgrywają bardzo ważną rolę. Kiedy hetero rodzice umierają, lub porzucają swoje potomstwo, te adoptują osierocone młode i wychowują.

Pary hetero przeważnie nie robią tego, ponieważ zajęte są wychowywaniem własnego potomstwa. Odchowane w ten sposób pisklęta są w pełni przystosowane do pingwiniej egzystencji.

fot. ZOO Wrocław

CZYTAJ RÓWNIEŻ: ZOO Wrocław: W 2021 roku na świat przyszło blisko pół tysiąca zwierząt!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSłynny obraz po niemal 80 latach wrócił do Wrocławia!
Następny artykuł02. Bloki PRL-u – adwokat diabła. Co czekało architektów po wojnie?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.