Nurkowanie we Wrocławiu? [GDZIE, DLA KOGO, CENY]

0

Wiedzieliście, że nurkowanie we Wrocławiu jest możliwe? W poszukiwaniu atrakcyjnych form spędzania czasu we Wrocławiu natrafiliśmy na naprawdę wyjątkową perełkę wśród ofert sportowych. Jedna z dość ekstremalnych a zarazem fascynujących aktywności fizycznych jaką jest nurkowanie, jest już dostępna na wyciągnięcie ręki! Gdzie można nauczyć się nurkować we Wrocławiu, dla kogo dostępny jest ten rodzaj sportu, czy nurkowanie jest bezpieczne i ile kosztuje kurs nurkowania? W tym artykule zebraliśmy dla Was wszelkie niezbędne informacje.

Nurkowanie staje się coraz częściej uprawianą aktywnością podczas podróży wakacyjnych. Kojarzy nam się przede wszystkim z wyjazdami do pięknych i egzotycznych zakątków świata. Dzięki podwodnemu pływaniu na dużych głębokościach możemy przeżyć coś naprawdę niezwykłego. Tym, co może najbardziej zachwycić, jest świadomość bliskości, a zarazem ogromnej odmienności i różnorodności życia podwodnego. Popularność nurkowania ciągle rośnie przez wzgląd na niesamowite doznania jakich możemy doświadczyć pod wodą obserwując rafy koralowe, obcując ze zwierzętami w ich naturalnym środowisku, czy też odwiedzając zatopione wraki.

Czy, żeby zacząć potrzebny jest kurs nurkowania?

Zdecydowanie tak. Kurs nurkowania to niezbędny element, który pozwoli Ci rozpocząć przygodę z podwodnym światem. We Wrocławiu kursy nurkowania realizowane są przez szkołę Aquanaut  Możesz więc przyspieszyć sobie wakacje i już teraz odkryć magię nurkowania. W szkoleniach mogą wziąć udział zarówno dzieci, studenci jak i osoby dorosłe i seniorzy. Oferta skierowana jest do osób od 8 r.ż. Co ciekawe nurkowanie jest też dostępne dla osób niepełnosprawnych. Amerykańska organizacja HSA (Handicapped Scuba Association) przygotowała specjalny program dla takich osób. Takie szkolenia prowadzone są również w szkole Aquanaut.

Czy trzeba mieć swój sprzęt do nurkowania?

Nie musisz decydować się od razu na cały kurs i kupować sprzęt, który jest na pewno sporym wydatkiem dla osób początkujących. Możesz zwyczajnie spróbować nurkowania na zajęciach Discover Scuba Diving i zdecydować czy chcesz pójść o krok dalej, czy jednak nie. Podczas kursu sprzęt udostępniony jest przez Centrum Nurkowe i nie musisz w nic inwestować.

Jaki kurs nurkowania wybrać i czym się kierować przy wyborze?

 

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z nurkowaniem z pewnością warto zacząć od kursu podstawowego – możesz zdecydować się  wtedy na wersję rekreacyjną. Jeśli jednak miałeś już do czynienia z tym sportem, pomyśl o wersji profesjonalnej. Szkoła Aquanaut przygotowała specjalne pakiety kursów nurkowania dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników. Wszystkie szkolenia kończą się certyfikatami międzynarodowymi wystawianymi przez PADI i EFR.

Ile kosztuje kurs nurkowania dla studenta?

Jeśli jesteś studentem/studentką to Centrum Nurkowe Aquanaut przygotowało ofertę skierowaną specjalnie do tej najbardziej spragnionej wrażeń grupy.

Pakiet REC STUDENT obejmuje :

  • Szkolenie podstawowe Open Water Diver
  • Szkolenie Doskonała Pływalność Zerowa – dzięki czemu nauczysz się utrzymywać na wodzie niezależnie od głębokości; jak zawisnąć w toni
  • NITROX – nurkowanie na mieszankach nitroksowych, w których jest większa zawartość tlenu niż w powietrzu
  • EFR – czyli pierwsza pomoc włącznie z tlenoterapią i obsługą AED

Całkowity koszt kursu dla studentów to 1750 zł.  Firma oferuje dodatkowo nawiązanie współpracy ze studentami, dzięki czemu cena może zostać obniżona. W zamian za pracę związaną z marketingiem, redagowaniem tekstów dla Centrum Nurkowego, czy pomocą przy kursach dla osób niepełnosprawnych możecie brać udział w kursach w znacznie niższej kwocie.

Nurkowanie, czy warto?

 Nurkowanie to sport, który z czasem może przekształcić się w prawdziwą pasję. Osoby, które uwielbiają różnorodne gadżety będą z pewnością zachwycone ponieważ nurkowych gadżetów jest naprawdę bardzo dużo. Specjalne modele dedykowane są wyłącznie dla kobiet lub mężczyzn.  Z jednej strony jest to sport indywidualny, ale tak naprawdę możliwość wspólnego odkrywania podwodnego świata i dzielenia się odczuciami bardzo łączy ludzi. W końcu  co łączy bardziej niż wspólne wyprawy? We Wrocławiu Aquanaut organizuje wspólne wyprawy. To idealna okazja do poznania nowych osób i podróżowania.

Więcej informacji o kursach znajdziecie na stronie Centrum Nurkowego Aquanaut:
Kliknij tutaj

art. sponsorowany

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLoty z Wrocławia – dokąd można tanio polecieć? [KWIECIEŃ 2019]
Następny artykułWrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [5-7 kwietnia 2019]
Odkryj Wrocław na nowo