Osiem statuetek trafiło w ręce tegorocznych zwycięzców konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Wręczono je podczas Wielkiej gali Biznesu, która odbyła się 24 października 2022 r. gościnnie w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu.

W tym roku konkurs „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” odbył się już po raz dziewiętnasty. To szczególna edycja, bo przed nami są trudne lata, z różnych powodów. – mówił prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC, członek Narodowej Rady Rozwoju oraz honorowy członek Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. – Tym razem jednak Gryf to dobry symbol na te ciężkie czasy. Ma pazury, żeby się bronić przed złem, ale też skrzydła by móc wznieść się w górę nawet, gdy jest trudno.

Złoty Trójkąt – biznes, nauka i samorząd

– Cieszy mnie duże zainteresowanie naszą nagrodą, która wyznacza nowe ścieżki i promuje podejście do przedsiębiorczości. To nie jest nagroda, którą wręczamy tylko tym największym, mówił Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A., Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Niezwykle ważny jest tzw. złoty trójkąt, czyli współpraca biznesu, nauki i samorządu – powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Myślę, że czerpiemy od siebie pełnymi garściami.

– To właśnie przedsiębiorcy tworzą nie tylko nasze piękne miasto, ale i nasz region, a co za tym idzie jego sukces i przyszłość – stwierdził Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. –Dzisiejsze Gryfy to płaszczyzna, na której pojawiają się nowe projekty i synergie.

Do kogo trafił Dolnośląski Gryf?

Do tegorocznego konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” zgłosiło się blisko 130 firm i organizacji.

Statuetka za Dolnośląski produkt roku trafiła do firmy Inmed S.A., która projektuje i produkuje urządzenia medyczne przeznaczone dla szpitali, a zwłaszcza sal chorych, sal intensywnej opieki medycznej oraz bloków operacyjnych.

Za najlepszy Nowatorski pomysł na biznes nagrodzono Droplo. To internetowa platforma handlowa B2B dla e-commerce, która łączy zweryfikowanych dostawców produktów i sprzedawców z całej UE.

Statuetka Dolnośląskiego Gryfa za Skuteczną transformację biznesową trafiła do DB Energy SA, która wspiera przedsiębiorstwa w działaniach służących poprawie efektywności energetycznej i ograniczaniu emisji gazów.

W kategorii Angażujący pracodawca Dolnośląski Gryf trafił do 3M Service Center EMEA Sp. z o. o, zatrudniającego obecnie prawie 1600 osób. Jako pracodawca wsłuchuje się w potrzeby pracowników, angażuje ich w procesy decyzyjne oraz wspiera ich pasje i różnorodność.

Firmą świadomą ekologicznie została spółka CCC SA, jedno z największych europejskich przedsiębiorstw w segmencie obuwia.

Biznesowym liderem roku został Andrzej Przybyło – założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki AB, zarządzającej własnymi markami TB, Optimus i Triline Nadzorczej AT Computers Holding.

Za Najlepszą współpracę biznesu i nauki uznano rozwój gospodarki obiegu zamkniętego w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu z wykorzystaniem działań badawczo-rozwojowych we współpracy z Politechniką Wrocławską.

Nowy krasnal we Wrocławiu

Nagrodę w kategorii „Za najlepszą współpracę w niesieniu pomocy” – przyznano ostatecznie wszystkim organizacjom, przedsiębiorcom i mieszkańcom Dolnego Śląska, za ich solidarność i pomoc Ukrainie. Aby upamiętnić naszą wspólną otwartość, w centrum Wrocławia stanie symboliczny Dolnośląski Gryf w rękach krasnala.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Miasto Wrocław oraz Partner Merytoryczny firma PwC.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie na jesienny spacer we Wrocławiu? 6 magicznych miejsc
Następny artykułNajlepsza uczelnia niepubliczna na Dolnym Śląsku
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.