Nowe połączenia FlixBusa z Wrocławia – bezpośrednio m.in. do Kopenhagi, Salzburga i Kijowa

0
bei Hinterzarten

FlixBus uruchamia linie łączące Wrocław z Kopenhagą i Salzburgiem. Nowe trasy uwzględniają także przystanki w Berlinie, Pradze, Katowicach i Krakowie. Dodatkowo, dzięki współpracy z firmą Gunsel, mieszkańcy Wrocławia mogą od 19 sierpnia dojechać bezpośrednio również na Ukrainę – do Kijowa, Żytomierza, Równego i Lwowa.

W tym tygodniu wystartowały linie FlixBusa, dzięki którym pasażerowie z Wrocławia będą mogli dojechać bezpośrednio do Salzburga oraz Kopenhagi. Inauguracyjny kurs z Wrocławia do Salzburga miał miejsce 14 sierpnia, natomiast autobusy do Kopenhagi wyruszą dziś, tj. 21 sierpnia. Kursy obu linii odbywają się codziennie.

Trasy nowych linii prezentują się następująco:

1305: Wrocław – Praga – Strakonice – Volyně – Čkyně – Vimperk – Kubova Huť – Horní Vltavice – Freyung – Pasawa – Salzburg, czas przejazdu: 11h 10min;
N1376: Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin – Rostock – Gedser – Kopenhaga, czas przejazdu: 13h 15min.

FlixBus rozszerza swoją siatkę połączeń również o trasy na Ukrainę. W tym miesiącu we współpracy z firmą Gunsel, otwarte zostały trzy nowe połączenia łączące Polskę i Czechy z Ukrainą, w tym linia umożliwiająca bezpośredni przejazd z Wrocławia do Kijowa. Kursy w ramach linii K3001 przez Żytomierz, Równe, Lwów, Kraków i Katowice odbywają się trzy razy w tygodniu. Autobusy z Wrocławia w kierunku Kijowa wyruszają o godz. 16:40.
Bilety na wszystkie połączenia są już w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży, m.in. na dworcu autobusowym PKS czy w agencji Margo Travel przy ul. Sienkiewicza 73/1, w okolicach przystanku FlixBusa na Placu Grunwaldzkim.
Rozwój wrocławskiego centrum przesiadkowego

Stale rozwijamy siatkę połączeń z Wrocławia, jednego z naszych głównych węzłów przesiadkowych. Liczba kierunków dostępnych dla pasażerów będzie coraz większa. Już teraz mieszkańcy Wrocławia mogą dojechać bezpośrednio do ponad 90 polskich i zagranicznych miast, a z jedną przesiadką na tym samym bilecie mają dostęp do większości europejskich destynacji FlixBusa – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Z Wrocławia, poza najbardziej popularnymi kierunkami, można bezpośrednio dojechać m.in. do nadmorskich miejscowości takich jak: Gdynia i Kołobrzeg czy uzdrowiskowych: Kudowy-Zdroju i Kłodzka. Mieszkańcy Wrocławia w ostatnich miesiącach zyskali także wygodne połączenia z zagranicznymi miastami np. Budapesztem czy Monachium – idealnymi jako kierunek na city-break.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNagroda dla wrocławskiego projektu bazy marsjańskiej!
Następny artykułTesty nowych tramwajów Moderus Gamma we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.