Nowe hulajnogi elektryczne we Wrocławiu! [KOD na darmowy przejazd]

0

Neutralne klimatycznie e-hulajnogi TIER wjeżdżają do Wrocławia. E-hulajnogi TIER, globalnego lidera mikromobilności, pojawiły się dziś na ulicach Wrocławia, by zmienić lokalną mobilność na dobre i wnieść zupełnie nową jakość dla użytkowników.

Operator zachęca do zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, a także przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z 1000 udostępnionych pojazdów. W ramach podpisanego z miastem porozumienia ustalone zostały strefy obniżonej prędkości oraz zakazu parkowania, widoczne w aplikacji TIER.

„Zielona rewolucja w Polsce rozwija się w kolejnych miastach, a Wrocław wraz ze Strategią Rozwoju Elektromobilności czy nowym kierunkiem studiów Elektromobilność z całą pewnością wysuwa się na czoło stawki w skali kraju, a także Europy. Wprowadzając e‑hulajnogi TIER do kolejnych miast, stawiamy na bliskie relacje z ich samorządami i jesteśmy dumni, że stolica Dolnego Śląska jest kolejnym ośrodkiem, z którym podpisaliśmy porozumienie. Zrozumienie potrzeb miasta i jego mieszkańców jest punktem startowym udanej współpracy i zmiany mobilności na dobre” – komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Generalny Europy Środkowo-Wschodniej.

E-hulajnogi TIER dostępne we Wrocławiu obsługiwane są przez mobilny zespół operacyjny, dzięki czemu możliwe jest znaczące zmniejszenie śladu węglowego związanego z transportem pojazdów. Ich wyróżnikiem na rynku są wymienne baterie, które w przypadku niskiego poziomu naładowania są wymieniane na miejscu, bez konieczności przewożenia całej hulajnogi do magazynu. Ponadto, baterie są ładowane w bardziej zrównoważony sposób, przy wsparciu paneli słonecznych zainstalowanych na dachu nowego, wrocławskiego magazynu. Instalacja fotowoltaiczna zasilająca baterie ma łączną moc 150 kWh.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność

W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Ten ambitny cel udało się uzyskać dzięki szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją działając we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, którzy, np. zajmują się sadzeniem drzew w miastach. Firma maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też poprzez regularne naprawy i przywracanie pojazdów do ponownego użytkowania.

Bezpieczeństwo jako priorytet

TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, które pozwala użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia najlepsze doświadczenia z użytkowania poprzez wyjątkową konstrukcję: szeroką podstawę, duże koła oraz podwójny amortyzator i hamulce. Od czasu debiutu w Polsce (kwiecień 2021 r.) hulajnogi TIER pojawiły się już w 30 miastach, a marka nieustannie podejmuje zdecydowane i przełomowe przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Unikalny system wynagradzania za prawidłowe parkowanie, działania edukacyjne, w tym najnowsza kampania „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź TIER” i warsztaty bezpiecznej jazdy to przykłady wybranych działań marki, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów. Operator nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. TIER regularnie przypomina również o szacunku dla innych uczestników ruchu. Podjęte działania znacząco poprawiają jakość korzystania z mobilności współdzielonej, co widać każdego dnia na ulicach polskich miast.

Pomyśl, zanim zostawisz

Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma ‑ jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu. 

Jak zacząć jeździć TIER?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd”. Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,60 zł.

W ciągu 14 dni od rejestracji nowi użytkownicy mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych odblokowań w promocyjnej cenie 2,60 zł, a w ciągu pierwszych 7 dni od rejestracji – pakiet 60 minut za 9,90 zł. Również aktualni użytkownicy mogą skorzystać z pakietu „Sub unlock” w cenie 9,99 zł za nielimitowane, miesięczne odblokowania, a także z dziennego pakietu 150 minut za 39,00 zł.

Specjalnie dla użytkowników e-hulajnóg z Wrocławia marka TIER przygotowała prezent na start – po wpisaniu w aplikacji hasła TIERWROCLAW, otrzymają oni 2 bezpłatne odblokowania i 20 darmowych minut jazdy. Promocja trwa do 30.06.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRadni Miejscy głosowali dziś w sprawie wotum zaufania dla Jacka Sutryka. Zaważył jeden głos!
Następny artykuł05. Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Osiedle przy Walońskiej.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.