Nowa trasa rowerowa łącząca powiaty trzebnicki z milickim

0
źródło: biuro prasowe UMWD

Nowa ścieżka łącząca Książęcą Wieś i Gruszeczkę liczy sześć kilometrów. Całkowity koszt tego projektu to 2,7 miliona złotych a w większości finansowany jest z funduszy unijnych, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa.

Drogi rowerowe są ważnym elementem rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku, dlatego razem z samorządami będziemy budować Cyklostradę Dolnośląską przebiegającą przez cały nasz region. Przesiadając się z samochodu na rower dbamy nie tylko o nasze zdrowie, ale również o środowisko – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Nowo powstały odcinek to kolejny element powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej – największego projektu rowerowego realizowanego w tym regionie. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa możliwości transportowych w naszym województwie. Trasy rowerowe pełnią nie tylko funkcję rekreacyjną, ale także poprawiają mobilność mieszkańców. Dzięki temu będą służyć zarówno rekreacji, turystyce, jak i codziennej komunikacji społeczeństwa. Otwarta trasa była jednym z bardziej oczekiwanych odcinków w tej części Dolnego Śląska, ponieważ łączy dwie urokliwe trasy: żmigrodzką i milicką.

mat. prasowy biuro prasowe UMWD

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż w piątek wielki powrót Gastro Miasto!
Następny artykułSezon na Wrocławską Fontannę Multimedialną 2021