Nowa szkoła na wrocławskich Maślicach. Otwarcie już we wrześniu 2023!

0

Specto – tak nazywać się będzie nowa szkoła, która powstanie przy ul. Lubelskiej we Wrocławiu. Na początek uruchomione zostaną w niej cztery klasy. Otwarcie placówki już we wrześniu.  

Nową szkołę przy ul. Lubelskiej 95a, w ścisłej współpracy z miastem, wybuduje i poprowadzi Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty. Specto będzie placówką publiczną, działającą na tych samych zasadach, co gminna. Zostanie też włączona do miejskiego systemu rekrutacji (II etap rekrutacji).

– Zwiększanie liczby miejsc w placówkach oświatowych, szczególnie na rozwijających się osiedlach, należy do najważniejszych zadań miasta. A współpraca z inwestorem zewnętrznym jest jednym ze sposobów jego realizacji – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – A nowe inwestycje edukacyjne, to inwestycje, z których jesteśmy szczególnie dumni. Wiemy bowiem, jak bardzo poprawiają one komfort życia naszych mieszkańców – dodaje.

W pierwszym etapie Specto uruchomione zostaną cztery oddziały szkolne. Będzie też świetlica, szatnie i węzeł żywieniowy. Do września 2024 r. szkoła powiększy się dwukrotnie, do ośmiu oddziałów. Jeżeli będzie taka potrzeba szkołę będzie można rozbudować.

Naszym celem jest zapewnianie dostępu do dobrej oferty. Z Wrocławiem współpracujemy już od wielu lat, prowadzimy tu szkoły i przedszkola, wysoko oceniane przez wrocławian. Cieszymy się, że już od września otwieramy kolejną – mówi Mateusz Krajewski, prezes Fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.

Budynek nowej szkoły powstanie w technologii modułowej. Rekrutacja do Specto rozpocznie się już 8 maja. Szczegóły na: www.specto-wroclaw.operator.edu.pl.

– Cieszymy się, że na Maślicach powstanie nowa szkoła. Biorąc pod uwagę, jak bardzo rozwija i rozbudowuje się nasze osiedle, jest ona naprawdę potrzebna, dlatego mocno kibicujemy tej inwestycji – przyznaje Renata Cierniak, przewodnicząca Zarządu Osiedla Maślice.

Aby przy ul. Lubelskiej mogła powstać nowa szkoła, niezbędne będzie przeniesienie placu zabaw, który mieści się na wschodniej części terenu należącego do budynku ZSP nr 12 ul. Lubelskiej, o ok. 100 metrów.

Plac zabaw, który powstał w ramach WBO 2018, zostanie przeniesiony w całości. Nie straci obowiązującej gwarancji, dodatkowo wzbogacony zostanie o nowe urządzenie. Jego przeniesienie było konsultowane z liderką projektu.  

– Dzięki tej inwestycji uzupełnimy ofertę edukacyjną Maślic, odciążając funkcjonujące tam obecnie placówki. Przy czym, nowa szkoła przy ul. Lubelskiej nie będzie placówką obwodową – podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Coraz więcej miejsc we wrocławskich szkołach

Na Maślicach rusza także budowa Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej dla 800 uczniów i 200 przedszkolaków, którą również realizuje inwestor zewnętrzny. Jej powstanie w jeszcze większym zakresie uatrakcyjni ofertę edukacyjną w tej części miasta. Planowane otwarcie – wrzesień 2024 r.

Poza tym we Wrocławiu trwa budowa dwóch dużych szkół w innych rejonach miasta. Przy ul. Asfaltowej powstaje Zespół Szkolno-Przedszkolny na 1200 dzieci (SP na 1000 osób). Pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach już we wrześniu br. Budowany jest także Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej – również na 1200 osób (1000 uczniów). W tej placówce pierwszy dzwonek zabrzmi we wrześniu 2024 r.

Szkoła Specto na Maślicach powstanie w technologii modułowej. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zbudowała w ten sposób we Wrocławiu już siedem przedszkoli.

Szkoła Specto przy ul. Lubelskiej będzie trzecią szkołą podstawową, prowadzoną we Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty i  pierwszą powstałą w tej technologii.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszyły pokazy Fontanny Multimedialnej we Wrocławiu w sezonie 2023 [HARMONOGRAM]
Następny artykułWrocław: Kępa Mieszczańska oczami sztucznej inteligencji. Zobacz niezwykłe obrazy!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.