Niezwykła metamorfoza wrocławskiego Sklepu ogrodniczego Pan Tulipan [PRZED I PO]

0

Takie kwiatki Panie Tulipanie! Sklep ogrodniczy z 70-letnią tradycją zyskał nową witrynę.

Projekt Dobry Widok, koordynowany przez Fundacji Dom Pokoju, zakończył rok metamorfozą Sklepu ogrodniczego Pan Tulipan. Zobaczcie jak zmieniła się witryna lokalu.

Na ulicy Stawowej, pod numerem 9, odnaleźliśmy prawdziwą perełkę – sklep znany z pewnością rodowitym Wrocławianom, zapalonym działkowcom i innym fanom roślin – Tulipan. Sklep od siedemdziesięciu lat oferujący cebulki, nasiona, doniczki i narzędzia, a co najważniejsze – fachowe doradztwo, o które tak teraz trudno! – opowiada koordynatorka Dobrego Widoku Zuzanna Wollny

W Dobrym Widoku stara się zachowywać standardy współpracy z przedsiębiorcami, polegające na dialogu, wspólnym wypracowywaniu wizji, negocjacjach i konsultacjach również z zespołem projektantów. Zmiany, które proponuję zespół projektu często nie ograniczają się tylko do zmiany elewacji czy witryny, często to zmiana całego wizerunku.

Zaproponowaliśmy właścicielom nazwę “pan Tulipan” – tulipan w oczywisty sposób daje przechodniom sygnał, że tu można kupić kwiaty i cebulki, natomiast przedrostek “pan” miał przekazywać osobisty charakter sklepu, w którym można wciąż wdać się w pogawędkę, poznać właścicieli, którzy często sami stoją za ladą. – opowiadają koordynatorzy Dobrego Widoku.

Witrynę zaprojektowała Alicja Chojnacka, na stałe współpracująca z projektem.

Sklep znajduje się przy bardzo ruchliwej ulicy, dlatego nazwa sklepu miała być dobrze czytelna, posłużył temu szeroki krój szeryfowy, który dodatkowo podkreśla długą tradycję sklepu (działa on od 1950 roku) – opowiada projektantka.

Sklep ogrodniczy oferuje kompleksowy asortyment produktów, co zostało przedstawione za pomocą sześciu ikon, które zostały opracowane w nawiązaniu do liter “pan tulipan”.

W przyszłości (po remoncie elewacji kamienicy) nazwa sklepu zostanie wykonana w metaloplastyce oraz będzie wzbogacona o semafor z tulipanem.

W redizajn witryny zaangażowanych było wiele osób. Elewacje odmalował sam właściciel, szablony przygotowali Magda Bogdańska i Radek Kubisz, natomiast namalowała je na elewacji Magda Kanafka.

Jak zgłosić witrynę do programu? Napisz maila dobrywidok@dompokoju.org.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu buduje się nowa hala sportowa
Następny artykułWe wrocławskim ZOO po raz pierwszy urodził się nosorożec indyjski!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.