16 marca o godz. 18.00 w Pracowni Grupowego Rozwoju (PGR) przy ul. Drzewnej 4 odbędzie się darmowa lekcja pokazowa nt. zasad gry w Brydża Sportowego. Lekcję poprowadzi założyciel wrocławskiej Szkoły Brydża Kembrydż Mateusz Mroczkowski – Mistrz Świata i Europy Juniorów w Brydżu Sportowym. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać się można pod adresem: kontakt@kembrydz.pl.
Brydż to gra logiczna, rozgrywana przy użyciu kart, w której bierze udział czterech graczy stanowiących dwie pary. Dzięki tej grze możemy udoskonalić takie cechy jak: współpraca w grupie, podejmowanie dobrych decyzji pod presją czasu, prowadzenie kreatywnych negocjacji oraz wytrwałość w dążeniu do założonego celu. Warto również dodać, że badania przeprowadzone w USA i Skandynawii wykazały, że regularna gra w brydża zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera o ponad siedemdziesiąt pięć procent!
Brydż jest doskonałą rozrywką umysłową, a ze względu na swój towarzyski charakter bije na głowę wszelakie gry indywidualne takie jak np. szachy. Żeby rozpocząć rozgrywkę brydżową potrzebujemy czterech graczy, którzy następnie tworzą dwie pary. Jednym z warunków jest stworzenie nici porozumienia między partnerami, co stwarza świetne warunki do rozwijania więzi międzyludzkich i spotkań towarzyskich.
Każdy może grać na swoim poziomie zaawansowania z przyjaciółmi bądź ze znajomymi, których umiejętności są podobne i czerpać przy tym satysfakcję i przyjemność płynącą z gry. Brydż jest nie tylko rywalizacją, ale również jedną z bardziej atrakcyjnych form życia towarzyskiego.
Brydż jest popularnym sportem wśród elit biznesowych. Niemałe zaskoczenie wzbudziła para Warren Buffett – Bill Gates, która wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Świata w Weronie w 2006 roku. Jeśli chodzi o nasze rodzinne podwórko to w brydża również gra wiele osób z czołówki życia gospodarczego w kraju. Regularnie grywają: Jacek Socha – były szef Giełdy Warszawskiej, Igor Chalupec – były prezes Orlenu, Marek Michałowski – były prezes Budimexu oraz Tomasz Sielicki – założyciel Computerlandu, i wielu innych. Przy brydżowym stole można również spotkać polityków m. in. Marka Borowskiego, Eugeniusza Kłopotka, Aleksandra Skorupę, Janusza Korwin – Mikkego, wielu dziennikarzy, dyplomatów. Najbardziej znaną polską brydżystką jest prawdopodobnie aktorka Renata Dancewicz, która regularnie gra w turniejach w Polsce oraz za granicą.
We wrześniu w Hali Stulecia odbędzie się Olimpiada Brydżowa (najbardziej prestiżowe zawody na świecie) nad którą patronat objął Rafał Dutkiewicz. Według prognoz w turnieju wystąpi 3-4 tys. zawodników z ponad stu krajów.